İslam Memiş Açıkladı: Yıl Sonunda Altın 3.000 TL Olacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İslam Memiş Açıkladı: Yıl Sonunda Altın 3.000 TL Olacak!

Altınla ilgili yaptığı yorumlarla herkesin takip ettiği isim olan İslam Memiş, altının kademe kademe yükselerek; yıl sonunda 3.000 TL olacağını açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 31 Ocak 2024 0
İslam Memiş Açıkladı: Yıl Sonunda Altın 3.000 TL Olacak!

Altın fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. Finans Analisti İslam Memiş, tarih vererek tane tane anlattı. Altın fiyatlarının kademe kademe yükseleceğini işaret etti. 

Altın fiyatlarındaki yükselişe dikkat çeken Finans Analisti İslam Memiş, FED faiz kararını işaret etti. Bugün itibariyle açıklanacak faiz kararının yeni rotayı belirleyeceği duyurdu. Yatırımcıların kafasındaki soru işaretlerine ise tek tek yanıt verdi.

Ons altın fiyatları yaklaşık 2 ayın en düşük seviyesini görürken; gram altın  fiyatı da ons altındaki düşüşün etkisiyle geriliyor. Gedik Yatırım Yatırım  Danışmanı Eda Karadağ, altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeleri ve kritik

FED KARARINI İŞARET ETTİ
Piyasada isabetli tahminleriyle ismini duyuran İslam Memiş, yeni altın beklentilerini paylaştı. FED faiz kararının yanı sıra bu cuma açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verilerine dikkat çekti. Paylaşılan bu verilere göre, ilerleyen süreç tahmin edilebilir hale gelecek.

ELİNDE DOLARI OLAN GEÇİŞ YAPABİLİR
Bugün itibariyle açıklanacak FED kararı beklentilerine göre, pas geçme olasılığı yarı yarıya açıklandı. Mart ayı içerisinde ise 25 baz puanlık bir faiz artırışı görülürken, 2024 yılında indirim beklentisi devam ediyor.

Gram altın fiyatı ne kadar oldu?(8 Ağustos 2023 altın fiyatları) - Dünya  Gazetesi

FED kararı öncesinde ons altında 2000 doları işaret eden İslam Memiş, kararın ardından 2070 dolar seviyesini işaret etti. Beklentisinin devam ettiğini söyleyerek, son baskılanmasını Ocak ayı olarak işaret etti. Ons altında 2000 dolar uzun vadeli yatırımcılar için fırsat olduğunu söyleyerek, elinde dolar olanların altına geçiş yapabileceği bir dönem olduğunu söyledi.

YENİ YILDA GRAM ALTIN TAHMİNİ
Gram altında yılın son fırsatları olarak işaret eden İslam Memiş, 2070 TL hedefinin olduğunu söyledi. Bir sonraki ve daha sonraki hedeflerini duyuran Finans Analisti İslam Memiş, 2090 - 2150 TL seviyelerinin bir sonraki hedef olduğunu söyledi. Yaz aylarında ise gram altın fiyatlarının 2500 TL - 2700 TL aralığında olacağını, yılın son çeyreğinde ise 3000 TL seviyelerine kadar tırmanacağına dair tahminlerini paylaştı.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç