İslam Memiş Açıkladı! Altın 2500TL Olacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İslam Memiş Açıkladı! Altın 2500TL Olacak!

Altınla ilgili yaptığı tahmin ve analizleriyle meşhur olan İslam Memiş, tarih vererek altının 2500TL olacağını açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 18 Ağu 2023 11:31 1
İslam Memiş Açıkladı! Altın 2500TL Olacak!

Gram altın ne zaman 2500 TL olacak? İslam Memiş, bu soruya ilk kez net bir yanıt verirken, yatırımcısı ile altın borcu olanları ya da altın almak zorunda kalacak olanları uyardı: "Hazırlıklarınızı yapın!" İslam Memiş, enstrümanlarda yaşanan geri çekilmeyi de yorumladı, ekime dikkat çekti.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altında ilk kez "2500 olacak" dedi ve tarih verdi. Memiş, altın yatırımcısı için "Hazırlıklarınızı yapın" diye seslendi.  

Değerlendirmelerinin yatırım tavsiyesi olmadığını söyleyen ve bunun profesyonel kurumlarca yapılması gerektiğine özellikle dikkat çeken İslam Memiş, "Nakit param var neyi tercih etmeliyim?" başlıklı Youtube videosunda şunları söyledi:

"Borsada satışlar var, dolar kuru yükseliyor. Euro, altın ve gümüş geriliyor. Bir pozisyon değişikliği var, piyasalarda bir karışıklık var, yatırımcı da karar veremiyor. Peki, yatırımcısı ne yapmalı? Borsa İstanbul güçlü duruşunu korumaya devam ediyor ancak satış beklentim hala devam ediyor. 7000 altında rakamlar hala gelebilir mi? Evet.

"SATIŞLARIN DEVAMINI BEKLİYORUM"

Düşüncemde hala bir değişiklik yok. Satışların devam etmesini bekliyorum. Borsa tarafında kar satışlarının devam edeceğini öngörüyorum. Borsaya giriş için erken diyebilirim. Borsadan çıkış yapanlar nasıl beklemeli peki? Önemli olan bu. Ben burayı yine doların karşısındaki enstrümanlarda beklerim. 

"BÜTÜN VARLIKLARDA ÇEKİLME VAR"

Altın, gümüş, mesela euro, sterlin bu tarafta dolar endeksi yükseldiği için karşısındaki bütün varlıklarda da geri çekilme mümkün. Ons tarafta 1900 altına sarkmalar var, ons gümüşte geri çekilme var. Borsadan çıkanların parası boştaysa teknik düzeltmede dolar karşısındaki enstrümanlarda para bekletilebilir. Borsada çıkıp TL'de beklemek değil, boşluktaki parayı nasıl koruyabilirsin, bu kısmı daha önemli.

Borsadan bugün çıksaydım, euro, sterlin, altın ve gümüş olarak bekletirdim. 7050, 6950 puana kadar beklerdim, tekrar elimdeki varlıklar buraya giriş yapardım, tercihim bu yönde olurdu.

DOLAR GÜÇLENİYOR

Dolar kuru güçlendi. 27 üzerinde tutunuyor. Ağustosta herhangi bir değişiklik yok. Hedef 27.50 lira seviyesi. Ağustos içinde bekliyorum. 27.10 - 27.16 aralığında bir kur var serbest piyasa ile resmi kur arasında. Dolar güçlü duruyor çünkü doların değeri, dolar endeksi 103 dolar üzerinde.


Aşağı yönlü bir trend bekliyorum ama yeniden. Dolar kurundaki yükseliş de devam ediyor. Kenarda param varsa ama paramı dolara yatırmam, yatırım aracı değildir dolar. Altının, euro'nun, borsanın getirisi dolara kıyasla daha fazla oldu, buna göre karar vermek gerekiyor.

EKİM AYINDA NE OLACAK?

Ekim ayını telaffuz ediyorum. Ekim ayında dolar karşısındaki varlıklarda tekrar bir ralli başlayacak. Bu rallilerin hazırlığını bugünden yapmak lazım. Parite işlemi yapacaklar, elinde dolar bulunduranlara fırsat sunacak.


"ALTIN, DOLAR KARŞISINDA ÇOK UYGUN"

Ons altında 1890 dolar destek seviyesini takip ediyoruz. Tekrar yukarı yönlü ataklar bekliyorum. Yukarıda 1930 ve 1960 dolar seviyesi var. Ons altında yaşanan düşüş de elinde dolar olanlar için fırsat aslında. Altına geçiş yapacaksınız mesela. Dolarla karşılığı oldukça uygun. 

ASTAR ALTINA DİKKAT!

Dolar verip altın alan arkadaşlarımızın da 62 bin 80 dolar, dolar altın paritesi. Bu külçe altınların da işçilikleri var, bunun göz önünde bulundurun. Daha alt miktarda alacak olanların astar altın tercih etmesi gerekiyor. İşçiliksiz çünkü.

İSLAM MEMİŞ'TEN GRAM ALTIN İÇİN 2500 TL TAHMİNİ

İnternet - TV fiyatları, banka kurları ve fiziki altınlar var. Bu üçünde makas aralığı değişiyor. Genelde 50 lirayı geçmiyor ama. Yıl sonuna doğru 1800'lü rakamları, ekim ayına doğru konuşacağız. Bu düşüşler neyi ifade ediyor? Elinde altın vardır, evet şimdi alabilirsin. 2000-2500 lira gram altında görünce 2024'te buraların daha ucuz olduğunu anlayacaksın. Hazırlıkların bugünden yapılması lazım.

 

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Memisin butün tahminleri tutmuyor.