İŞKUR'dan Avusturya'ya 75 bin TL maaşla 200 işçi alımı yapılacak: Başvuru başladı 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İŞKUR'dan Avusturya'ya 75 bin TL maaşla 200 işçi alımı yapılacak: Başvuru başladı 2023

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 200 işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlan bilgileri yazımızda.

İŞKUR'dan Avusturya'ya 75 bin TL maaşla 200 işçi alımı yapılacak: Başvuru başladı 2023

Avusturya'ya 75 bin TL maaşla işçi alımı: Başvuru İŞKUR'da başladı.

Son dakika haberi geldi. İŞKUR üzerinden yayınlanan duyuruda Avusturya'da çalıştırmak üzere 200 işçi alımı yapılacağına yer verildi.

ÖSTERREİCHİSCHE POST AG (AVUSTURYA POSTANESİ A.Ş.) olan, Avusturya'nın PTT'si olarak bilinen şirket bünyesine yapılan işçi alımında başvuruların başladığı bildirildi. Toplamda 200 işçi alımının başvurusuna dair bilgiler şu şekilde verildi:

Avusturya Postanesi (Österreichische Post AG), Avusturya'nın önde gelen lojistik ve posta hizmeti sağlayıcısıdır. Avusturya'daki temel faaliyetleri mektupların, doğrudan posta ürünlerinin, yazılı basının, paketlerin ve kargoların taşınması ve teslimi yanında çeşitli lojistik hizmetleri ve yenilikçi çevrimiçi hizmetleri de kapsamaktadır. Kamyon şoförleri gönderilerin; transfer merkezlerimiz, teslimat noktalarımız, şubelerimiz ve iş ortaklarımız arasında taşınması ve gönderilerin yüklenmesine ve indirilmesine destek olunmasını sağlayacaktır. 

Kamyon sürücüsü olarak 550 beygir gücünün üzerindeki son teknoloji bir şirket aracıyla sürüş becerilerinizi sergileme fırsatının yanı sıra, olumlu bir çalışma ortamı deneyimleme fırsatına da sahip olacaksınız. Köklü ve kurumsal bir firmanın çalışma ortamında, Avusturya'nın dört bir yanında çeşitli rotaları takip edeceksiniz. Avusturya'da kamyon şoförü olabilmek için C95 ehliyetine sahip olmak gerekmektedir. Bunun için Avusturya'da eğitim verilecektir. Ayrıca iş hayatında ve günlük hayatta ihtiyaç duyulacak temel seviye Almanca eğitimi de sağlanacaktır. 

Başvuran adaylarla tarafımızca telefon ile iletişime geçilerek görüşme sağlanacak ve uygun görülen adaylarla bir sonraki aşamaya geçilecektir. Adaylar Ağır Vasıta Sürüş testine (Teknik Yeterlilik Belirleme Sınavı) tabi tutulacak olup yüz yüze veya online görüşmeler yapılacaktır. Uygulama sınavına gelirken adli sicil kaydı, SRC belgesi, ehliyet ve eğitim belgelerinin getirilmesi gerekmektedir. 

Kamyon sürücüsü olarak mesleki deneyimleriniz ve nitelikleriniz esas alınarak sizlere; fazla mesai, ikramiyeler, ödenekler ve yılda iki kez brüt 2.056,20 Euro tutarındaki 13. ve 14. maaş olarak özel ödemeler dahil olmak üzere tam zamanlı şekilde toplam en az 2.300 Euro brüt aylık gelir sunmaktayız.

İşe alım sonrasında ilk 6 ay ücretsiz konaklama (yemekler dahil değildir) imkanı sağlanacaktır. İşe başlama anında Avusturya'ya seyahat giderleri, yer değiştirme için gider desteği ve 6 ayın sonunda bir defaya mahsus olmak üzere ev izni için seyahat masrafı karşılanacaktır. Ağır vasıta sürücülerinin C95 eğitimi ve Almanca kursu masrafları karşılanacaktır. 

Ödeneklerle ilgili net bilgiler ve ilave sosyal yardımlar, ilk aşamayı geçen tüm adaylarla açık bir şekilde paylaşılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlana başvuru yapacakların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Fiziki Ve Bedensel Yeterlilik, İş Tecrübesi, Yeterli Mesleki/Teknik Bilgi ve Tecrübe
 
C, C1E, CE veya E tipi sürücü belgesi,

Yeterli sürüş deneyimi ve tecrübe (tercih sebebi olacaktır),

Hızlı karar verme becerisi, 

Yük kaldırma, fiziksel dayanıklılık, 

Güvenilir ve dakik olma

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Başvurular aşağıdaki videoda belirtilen adımların izlenmesi ile yapılacak:

Videoda anlatıldığı gibi son aşamaya geldiğinizde sol üstte ÇALIŞMA YERİ kısmında Yurt Dışı kısmını işaretleyin ve ARA butonuna tıklayarak ilana gidin. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için > TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç