iŞKUR'dan 2 şehre TYP müjdesi: Aile Bakanlığı ve Kaymakamlıklara KPSS'siz işçi alımı başladı 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

iŞKUR'dan 2 şehre TYP müjdesi: Aile Bakanlığı ve Kaymakamlıklara KPSS'siz işçi alımı başladı 2023

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 275 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

TYP 21 Ağu 2023 16:07 3
iŞKUR'dan 2 şehre TYP müjdesi: Aile Bakanlığı ve Kaymakamlıklara KPSS'siz işçi alımı başladı 2023

2 şehre daha TYP işçi alım ilanı geldi.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden bir son dakika açıklası yapıldı ve toplum yararına çalışma programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 275 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. Bizde bu yazımızda internet üzerinden başvurusu başlayan ilanların başvuru detaylarına eyr verdik. İşte detaylar.

İŞKUR DUYURUSU 

İŞKUR üzerinden gelen duyuruya baktığımızda TYP işçi alımlarının iki şehre yapıldığı görülüyor. 

TYP NEDİR?

TYP, uzun adı ile Toplum Yararına Programlar. Bu programlar kapsamında kamuya işçi alımları yapılıyor. Yapılan işçi alımında adaylar kamuda geçici olarak istihdam ediliyor. Geçici olarak çalışan işçiler 6 ve 9 aylık süreçte çalışır. İş sonunda adaylar işsiz kalır.

ALIM YAPILAN İLLER

Alımlar Giresun ve Bartın illerine yapılıyor. Diğer iller için de önümüzdeki günlerde işçi alımı gelecek. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Diğer illere TYP işçi alımı ilanı geldiğinde bildiirmle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanları şu şekilde:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Kaymakamlıklar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İl Özel İdareleri bünyesine yapılan KPSS'siz işçi alımlarına adaylardan mezuniyet şartı aranmıyor. İkamet şartı ile yapılan alıma başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
-Kuruma kayıtlı olmak,
-18 yaşını tamamlamış olmak,
-31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
-Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
-Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

TYP personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerindne başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden , İŞKUR sayfası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Öncelikle yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR iş arayan kısmında üyeliğiniz yoksa e devlet kapısı girişi kısmından kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda belirtilen adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına gidin:

Bu sayfada TYP Arama kısmına giderek ilanlara gidebilirsiniz.İlan kısmında solda bulunan başvuru numarası kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Diyarbakır
Ziyaretçi 10 Ay Önce
adana ya typ bekliyorum
Ziyaretçi 10 Ay Önce
İzmir'de nezamn başlıyacak acaba Hemi okul Hemi kaymakamlik