İŞKUR'da Yayımlandı: Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'siz 15 İşçi Alacak

İŞKUR'da Yayımlandı: Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'siz 15 İşçi Alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı İŞKUR'dan yayınladığı ilan ile 15 KPSS'siz işçi alımı yapacağını duyurdu. İlan yazımızda.

İŞKUR İlanları 28 Tem 2022 14:43 0
İŞKUR'da Yayımlandı: Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'siz 15 İşçi Alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı KPSS'siz personel alımı yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafındanlise mezunları arasından KPSS şartı olmadan 15 işçi alımı yapılacağına yer verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Genel Müdürlüğü imzalı kamu ilanında işçi kadrosuna KPSS'siz alım yapılacağına yer verildi. 

BAŞVURU

İlana başvurular 1 ile 5 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Adaylar başvurularını elden yapacaklar. Başvuru evrakları ve başvuru adresi, haberin devamında yer alan ilan metninde.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlara şu şekilde yer verildi:

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

HANGİ KADROYA ALIM YAPILIYOR?

Alınacak aday , teşrifatçı kadrosunda istihdam edilecek. Teşrifatçı'nn kelime anlamı ise şu şekilde: Resmi günlerde, tören ve toplantılarda çağrılıları kurallara göre karşılamakla ve ağırlamakla görevli kimse.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI, BAŞVURU FORMU VE EVRAKLARI İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç