İŞKUR TYP İşçi Alımı Başvurusu Başladı: 250 Personel Alımı Yapılacak 2022

İŞKUR TYP İşçi Alımı Başvurusu Başladı: 250 Personel Alımı Yapılacak 2022

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda TYP kapsamında işçi alımı yapılacağına yer verildi.

TYP 14 Kasım 2022 09:30 0
İŞKUR TYP İşçi Alımı Başvurusu Başladı: 250 Personel Alımı Yapılacak 2022

Yeni TYP personel alımı ilanı yayınlandı: 250 işçi alımı başvurusu başladı.

İŞKUR üzerinden bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada mezuniyet ve yaş şartı olmadan TYP kapsamında persone lalımı yapılacağına yer verildi. Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında yapılacak personel alımında başvurular başladı.

TYP NEDİR?

Kamunun ihtiyacı olan işgücünün geçici olarak sağlandığı bu çalışma modelinde alınan işçiler kura ile belirleniyor. Kuta ile alınan adaylar en fazla 9 ay çalışıyor. Daha sonra iş sözleşmesi sona eriyor. Çalışam süresinde işçiye her ay asgari ücret tutarında maaş ödemesi yapılır.

BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kapsamında yapılan personel alımının başvuru şartları şu şekilde:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

İLK İLAN GELDİ

TYP kapsamında 1 aydan sonra ilk defa ilan yayınlandı ve Valilik Yazı İşleri Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere 250 işçi alımı yapılacağına yer verildi. 

BAŞVURU NASIL?

İŞKUR üzerinden yayınlanan işçi alımında başvurular internet üzerinden yapılıyor. Başvuru yapmak için "http://esube.iskur.gov.tr/" adresine gidin. İşKUR adresine gittikten sonra giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra üst menüdeki ONLİNE İŞLEMLER yazan yere tıklayın. Daha sonra İş Arayan kısmına tıklayarak Toplum Yararına Çalışma Arama kısmına gidin.

SIRA DİĞER İLLERDE

İlk ilan Isparta için yayınlandı. Sırada diğer iller var. İlanlar yayınlanınca haberdar olmak için TIKLA TAKİP ET

 

Yorumlar (0)

Seç