İŞKUR Genel Müdürü Evren Altay Oldu: Kimdir Nerelidir?

İŞKUR Genel Müdürü Evren Altay Oldu: Kimdir Nerelidir?

Son dakika haberi: 12 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan son dakika açıklamasında İŞKUR Müdürlüğüne Evren Altay atandı.

Resmi Gazete Haberleri 12 Kasım 2022 00:37 0
İŞKUR Genel Müdürü Evren Altay Oldu: Kimdir Nerelidir?

Atama kararları yayınlandı. İŞKUR Müdürü değişti.

Son dakika haberi: İŞKUR genel müdürü değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan Cumhurbaşkanı atama kararı ile İŞKUR Genel Müdürü değişti ve yerine Evren Altay 'ın ataması yapıldı.

İŞKUR sayfasında İŞKUR'un tarihçesi şu şekilde verildi: "Ülkemizde kamu istihdam hizmetlerine ilişkin ilk yasal düzenleme, ilk iş yasamız olan 1936 tarihli 3008 sayılı İş Kanunudur. Söz konusu Kanun iş ve işçi bulma aracılığı yapan özel büroların yasaklanmasını ve bu hizmetin kamu tekelinde yapılmasını sağlayacak İş ve İşçi Bulma Kurumunun üç yıl içinde kurulmasını öngörmekteydi. Üç yıllık sürede kurum kurulamayınca 1939 tarihli 3612 sayılı Kanun ile Kurumun yasa tasarısının iki yıl içinde TBMM'ne sunulacağı kararlaştırıldı. Ancak araya II. Dünya Savaşının da girmesiyle bu süre de aşıldı ve sonunda 21 Ocak 1946 tarihinde 4837 sayılı Kanun ile kamu istihdam hizmetlerini vermek üzere İş ve İşçi Bulma Kurumu (İİBK) kuruldu. İş ve İşçi Bulma Kurumu 15.03.1946 tarihinde faaliyete geçti. 4837 sayılı Kanun Kurumun görevini "işçilere vasıflarına uygun işler bulmak ve işverenlere de işlerine uygun vasıfta işçi bulmak" yani iş ve işçi bulmaya aracılık olarak belirlemiştir"

EVREN ALTAY KİMDİR?

İŞKUR Genel Müdürlüğü görevine atanan Evren Altay'ın biyografisi henüz İŞKUR sayfasında yayınlanmadı. Önümüzdkei saatlerde yayınlanınca yazımıza eklenecektir. Haberdar olmak için finans7'yi takipte kalın ve haberi sık sık yenileyin.

Yorumlar (0)

Seç