işkur Almanya işçi alımı başvuru formu: Nasıl doldurulur 2023

işkur Almanya işçi alımı başvuru formu: Nasıl doldurulur 2023

Almanya işçi alımı İŞKUR başvuru formu yayınlandı mı? Başvuru formu nasıl doldurulur? İşte gelen son dakika bilgileri.

İŞKUR İlanları 4 Kasım 2023 0
işkur Almanya işçi alımı başvuru formu: Nasıl doldurulur 2023

iŞKUR Almanya işçi alımı başvuru formu yayınlandı mı, nasıl başvuru yapılır?

Almanya'ya işçi alımı yeniden gündem oldu. Nüfusu her geçen gün yaşlanan Almanya'da genç nüfus sayısı azaldıkça çalışan personel sayısında da ciddi bir azalma meydana geldi. Yaşanan azalma nedeniyle tedarik zinciri olumsuz etkilenmeye başladı.

Çalışan genç sayısı olmayınca Almanya, yeni bir yasa çıkarmak zorunda kaldı. Geçen ay Almanya meclisine gelen düzenlemeye baktığımızda Mavi Kart adı altında gelen düzenleme ile Almanya'da çalışmak isteyenlerin ülkeye gelerek iş arayabileceği, iş bulduktan sonra çalışma iznini alabileceğine yer verildi.

İnşaat, hastane, hizmet, lokanta, otel, mühendilik ve daha birçok sektöre yapılacak personel alımında başvurular kısa süre içinde başlayacak. Biz de Finans7 olarak bu yazımızda Almanya işçi personel alımı hakkında gelen son dakika haberlerine yer verdik.

2024 YILINDA ALMANYA'YA GİDECEKLER

Mavi kart uygulaması hayata geçti. Düzenlemeye başvuru yapacaklar vatandaşlar, Almanya konsoloslukları aracılığıyla mavi kart uygulamasına başvuru yaparak onay bekleyecek. Onay gelmesi sornası vatandaşlar, Almanya'ya giderek iş arayabilecekler.

Bu ilanların yanı sıra dönem dönem İŞKUR üzerinden de Almanya işçi alımı ilanları yayınlanmaktadır. Geçtiğimiz aylarda ilanlar yayınlanmış ve biz de Finans7 olarak ilanları takipçilerimize bildirimle haber vermiştik. Bu ay ve Aralık ayında yeni ilanların gelmesi bekleniyor. İlanlar geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;