İskilip Belediyesi en az lise mezunu 55-60 KPSS ile memur alımı yapacak 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İskilip Belediyesi en az lise mezunu 55-60 KPSS ile memur alımı yapacak 2023

55-60 KPSS ile İskilip Belediyesi bünyesine personel alımı yapılacak. Personel alımının başvurusuna dair bilgiler yazımızda.

İskilip Belediyesi en az lise mezunu 55-60 KPSS ile memur alımı yapacak 2023

Çorum İskilip Belediyesi memur alacak.

Çorum İskilip Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan yeni açıklamada belediye bünyesine KPSS 55-60 puan şartı ile kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvurusuna dair bilgiler ve başvuru şartları finans7.com'da.

Belediyeye yapılacak kamu personeli alımında adaylar memur, muhasebeci, şoför, eğitmen, tahsildar ve zabıta memuru kadrosunda istihdam edilecek. İşe alınacak gençler belediye bünyesinde istihdam edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu ilanın başvuru şartları şu şekilde:

•    Türk vatandaşı olmak.

•    Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

•    Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

•    Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

•    Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

•    İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

•    İlan edilen unvanlar için, mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden asgari KPSS puanını almış olmak.

•    Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

•    657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır. 

•    Zabıta memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için, sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

•    13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya en az (D) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

BAŞVURU TARİHİ

İlana başvurular 15 ile 17 Ocak 2024 tarihleri arasında alınacak. Başvuru formundan haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç