İşçilere Geçmişe Yönelik İlave Tediye Ödemesi

İşçilere Geçmişe Yönelik İlave Tediye Ödemesi

PİCTES bir duyuru yayımladı ve bünyesinde çalışan, daha önce çalışmış personellere ilave tediye ödemesi için başvuru ekranının açıldığına yer verdi.

Finans Magazin 13.4.2022 13:35 0
İşçilere Geçmişe Yönelik İlave Tediye Ödemesi

PİCTES'ten işçilere ilave tediye ödeme müjdesi geldi. Geçmişe dönük ilave tediye ödemeleri de verilecek.


PİCTES'ten yapılan son dakika açıklamasında , şimdiye kadar Pictes bünyesinde görev alan ve hali hazırda çalışmakta olan personellere ilave tediye ödemesi yapılacağı açıklandı. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"PIKTES bünyesinde bugüne kadar görev alıp ayrılan ve hali hazırda görevine devam eden personele “Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılması ve 6452 Sayılı Kanunla 6212 Sayılı Kanunun İkinci Maddesinin Kaldırılması Hakkında Kanun” kapsamında geçmiş dönem ilave tediye ücretlerinin ödenmesi süreci kapsamında hak sahiplerinin https://piktes.gov.tr/tediye adresinde yer alan “Tediye Ön Başvuru Modülü” üzerinden en geç 30 Nisan 2022 mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru sürecinde izlenecek adımlar “Tediye Ön Başvuru Modülü” nde açıklanmıştır.


Öğreticilerin ilave tediye alacağı ile ilgili olarak İş Mahkemelerinde görülmekte olan davalarından feragat etmeleri halinde Bakanlık lehine hükmedilecek vekalet ücretinin alınmayacağına dair Makam Onayı şu şekilde:
30 NİSAN TARİHİNDEN SONRA BAŞVURULAR OLACAK MI?

Açıklamada 30 Nisan tarihine kadar başvuruların alınacağı, 30 Nisan tarihinden sonra başvuru yapacakların tediye alacağının kanuni zaman aşımı süreleri çerçevesinde güncelleneceğine yer verildi:


"Not: 30 Nisan 2022’den sonra başvurular, modül üzerinden alınmaya devam edecektir. Ancak mezkûr tarihten sonra başvuranların tediye alacağı hesabı kanunî zaman aşımı süreleri çerçevesinde güncellenecektir."


İŞÇİLERE 29 NİSAN'DA TEDİYE ÖDEMESİ

Kamuda çalışan işçilere ilave tediye ödemesi 29 Nisan tarihinde verilecek. Açıklanan ilave tediye tablosuna baktığımızda en düşük tediye ödemesinin 1550 lira seviyesinde olduğuna yer verildi.


İşte 29 Nisan 2022 tarihinde, Ramazan Bayramı'ndan önce işçilere yapılacak ilave tediye ödemesinde maaşlara göre hesaplara yatacak ikramiye miktarı:Yorumlar (0)

Seç