İş zıvanadan çıktı: Arabanın sıfırı 550 bin TL, 2. el fiyatı 730 bin TL

İş zıvanadan çıktı: Arabanın sıfırı 550 bin TL, 2. el fiyatı 730 bin TL

Sıfır araba almak isteyenler, tedarik sıkıntısı ile karşılaşırken bu durum, ikinci elde fiyatları uçurdu.

Taşıt 27 Şubat 2023 17:41 2
İş zıvanadan çıktı: Arabanın sıfırı 550 bin TL, 2. el fiyatı 730 bin TL

Çok vahim bir durum: Arabanın sıfırı 550 bin TL. İkinci el fiyatı 730 bin TL.

Taşıt sektöründe çok vahim bir tablo karşımıza çıkıyor. Gazeteci Emre Özpeynirci yaptığı son dakika açıklamasında taşıtta sıfır otomobil tedarikinde yaşanan sıkıntı ile birlikte ikinci el taşıtta yaşanan büyük sıkıntılara değindi.

SIFIR ARAÇ BULUNMUYOR

2023 model arabalar geldi. Ancak gelen araba sırada bekleyenlere satılıyor. Bazı bayilerde 100'lerce kişi sıfır almak için sırada haber bekliyor. Yeni arabalar geldikçe sahiplerini buluyor. 

Sıfır araba temininde sıkıntı yaşandığı için ikinci el araçta da ciddi sıkıntı yaşanıyor. Sıfır araba bulamayan vatandaşlar, 2022 ya da yeni yeni satışa konulan 2023 model arabaları ikinci elde almak için harekete geçti. Sıfır araba bulunamaması nedeniyle bu araçları satan vatandaşlar araba fiyatlarını sıfır araba fiyatlarının çok üzerine çıkardı.

Sıkıntıya değinen Özpeynirci, "İş zıvanadan çıktı" ifadeleri ile sıkıntıyı açıkladı ve şu ifadeleri kullandı:

"8 ay önce yaklaşık 380 bin TL'ye alınan, şu an ise liste fiyatı 550 bin TL olan küçük sınıf bir otomobil galeri tarafından 655 bin TL'ye 2.el alınıp üzerine en az 70-80 bin TL kâr konuk 730-740 bin TL'ye satılıyorsa, konuşacak bir şey kalmıyor"

"İşte bu yüzden deprem nedeniyle gerçekten ihtiyacı olanlar otomobil alamıyor, bulamıyor"

DEPREMZEDELERE ÖTV'SİZ ARABA VERİLMELİ

Özpeynirci yaptığı son açıklamada depremzede vatandaşların araba ihtiyacının karşılanması için ÖTV'siz araç kampanyasının başlatılması gerektiğini söyledi.

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 27 Gün Önce
eee sen essegi basibos salarsan kimin ahirina girecegi belli olmaz dahada tukselir insallah beter olsun herkes kiclarina kina yaksinlar . hala utanmadan savunuyolar.
Ziyaretçi 29 Gün Önce
Allah fırsatçılari ıslah etsin.onlarin eline düşürmesin