İrfan Değirmenci Çankaya'da Ne Kadar Oy Aldı?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İrfan Değirmenci Çankaya'da Ne Kadar Oy Aldı?

Ankara'nın Çankaya ilçesinden belediye başkan adayı olan İrfan Değirmenci, ne kadar oy aldı? İşte İrfan Değirmenci'nin aldığı oy ve detaylar...

Seçim 1 Nisan 2024 0
İrfan Değirmenci Çankaya'da Ne Kadar Oy Aldı?

Türkiye İşçi Partisi’nin Ankara Çankaya Belediyesi Başkan Adayı olan Gazeteci İrfan Değirmenci, 31 Mart öncesinde sosyal medyada çok konuşulan isimlerden biri olmuştu. Değirmenci'nin oyların yüzde 6.03'ünü aldığı ortaya çıktı.

Mayıs 2023'te yapılan genel seçimlerde Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) İzmir milletvekili adayı olan sunucu İrfan Değirmenci seçilmemişti. Değirmenci, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde ise Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi. Değirmenci, bu seçimde de başarılı olamadı.

İşte Çankaya'nın Oy Oranları:

Hüseyin Can Güner (CHP): Yüzde 65.12

Duhan Kalkan (AKP): Yüzde 15.52

İrfan Değirmenci (TİP): Yüzde 6.03

Esmaül Hüsna Aslan (Zafer Partisi): Yüzde 5.17

Osman Topal (İYİ Parti): Yüzde 1.74

Mustafa Erikli (Yeniden Refah Partisi): Yüzde 1.44

'KOLTUĞA ALIŞMAK FENA BİR ŞEY'

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İfran Değirmenci şu ifadeleri kullanmıştı:

"Koltuğa alışmak çok fena bir şey. İnsan, toplumun yararına koltuktan da feragat edebilmeli çıkarlarından ve paradan da. Çünkü paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. Dayanışma, mücadele, ezene karşı ezilenden yana, adaletten, haktan, emekten yana olmak gibi. Eleştirdiğine dönüşmemek, hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez saymamak gibi.

Kendini güç ve para sahibi olduğu alanda, partide, şirkette Olimpos'un zirvesinde bir mitolojik kahraman sananlara asıl gücün halkın sivil örgütlü mücadelesi olduğunu hatırlatmak gerekir. Ezene karşı mücadelenin bin bir yolu var. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol değil. Velhasılı kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle..."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç