İOS 17 yayınlandı: İşte öne çıkan 5 yeni özellik

İOS 17 yayınlandı: İşte öne çıkan 5 yeni özellik

Son dakika: iOS 17 yayınlandı. İşte iOS 17 ile birlikte gelen 5 yeni özellik...

Bilim ve Teknoloji 18 Eylül 2023 21:45 0
İOS 17 yayınlandı: İşte öne çıkan 5 yeni özellik

Son dakika: İOS 17 yayınlandı.

Geçtiğimiz hafta iPhone 15 modelini tanıtan Apple  iOS 17 güncellemesinin de yakın zamanda kullanıcılar ile buluşacağını duyurmuştu. Peki iOS 17 ne zaman gelecek, hangi modellerde olacak? İşte İOS 17 özellikleri...

İŞTE İOS 17 İLE GELEN 5 YENİ ÖZELLİK

NameDrop

NameDrop, kullanıcıların iPhone'larını birbirine yaklaştırarak iletişim bilgilerini kolayca paylaşmalarını sağlıyor. Bu sayede her iki kişi de paylaşmak istedikleri belirli telefon numaralarını veya e-posta adreslerini seçebiliyorlar.

Canlı Sesli Mesaj

Canlı Sesli Mesaj, biri sesli mesaj bırakırken ekranda gerçek zamanlı transkripsiyon sağlıyor. Kullanıcı sesli mesajın önemli olduğunu düşünüyorsa, arayan kişi mesajını bırakırken aramayı açabiliyor. 

Mesaj yanıtlamak için kaydırma

iMessage, uygulamasında, kullanıcılar artık satır içi yanıt göndermek için herhangi bir mesajı sağa kaydırabiliyor. Bu özelliğe WhatsApp gibi birçok platformda rastlamak halihazırda mümkün.

Geliştirilmiş otomatik düzeltme

Apple, iOS 17'nin kelime tahmini için iPhone'da otomatik düzeltmeyi büyük ölçüde geliştirecek son teknoloji ürünü bir dil modeli içerdiğini söylüyor. Yazı yazılırken, aygıt üzerindeki makine öğreniminin hataları her zamankinden daha yüksek doğrulukla akıllıca düzelteceği bildiriliyor. Buna ek olarak, kullanıcılar artık yazarken satır içi tahmini metin önerileri alacak ve boşluk çubuğuna dokunarak kelimelerin veya tam cümlelerin eklenmesine olanak tanıyacak.

"Hey Siri" Siri olarak kısaltılıyor

Apple, iPhone'da ve iPad, Mac, HomePod ve en yeni AirPods Pro dahil olmak üzere diğer Apple aygıtlarında Siri'yi çağırmak için kullanılan sesli komutu basitleştirdi. Kullanıcılar artık sesli asistanı etkinleştirmek için "Hey Siri" yerine sadece "Siri" diyebilecek ve tekrar "Siri" demek zorunda kalmadan art arda birden fazla komut verebilecekler.

iOS 17 ALAN İPHONE MODELLERİ

İOS 17 güncellemesi, aşağıdaki modeller için çıkış yaptı:

iPhone Xs
iPhone Xs Max
iPhone Xr
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone SE (2020)
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 13 mini
iPhone 13
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max
iPhone SE (2022)
iPhone 14
iPhone 14 Plus
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro Max
iPhone 15
iPhone 15 Plus
iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro Max

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)

Seç