İnterpol Tarafından Aranıyordu, İstanbul'da Yakalandı!

İnterpol Tarafından Aranıyordu, İstanbul'da Yakalandı!

INTERPOL'ün mavi bültenle aradığı uluslararası uyuşturucu kartelinin "Batı Balkan Kanadı" liderlerinden Christijan Palic, Beşiktaş'ta yakalandı. İşte haberin detayları...

Haberler 19 Kasım 2023 0
İnterpol Tarafından Aranıyordu, İstanbul'da Yakalandı!

Haberi veren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Türkiye'mizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız ve sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız" dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da düzenlenen "KARTEL-3" operasyonuyla, INTERPOL tarafından mavi bültenle aranan uluslararası uyuşturucu kartelinin "Batı Balkan Kanadı" yöneticilerinden Christijan Palic'in Beşiktaş'ta yakalandığını açıkladı.

HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR ÇOK CİDDİ
Yerlikaya'nın mesajında şu ifadeler yer aldı: "Aziz milletimiz bilmesini isterim ki; Türkiye'mizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız ve sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız! Zehir Taciri Kartelin;

Avrupa'da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içerisinde Güney Amerika'dan kokain temin edilmesine öncülük ettiği,
Güney Amerika'daki suç örgütleriyle bağlantıyı sağladığı ve
Suçtan elde edilen gelirin aklanmasında önemli rol oynadığı tespit edildi.
 

MAVİ BÜLTENLE ARANIYORDU
Avrupa'da yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında Avrupa ülkeleri tarafından "Batı Balkan Kanadının" yöneticileri arasında yer aldığı bildirilen Hırvatistan uyruklu Christijan Palic, Avrupa ülkeleri ile Brezilya tarafından çıkartılan INTERPOL'ün mavi bülteniyle aranıyordu.

Mavi bültenle aranan uluslararası uyuşturucu kartelinin liderlerinden Christijan Palic, Beşiktaş'ta yakalandı

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;