İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in Cenaze Masrafı Dudak Uçuklattı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in Cenaze Masrafı Dudak Uçuklattı

Kraliçe II. Elizabeth'in cenaze töreni masrafları hakkında açıklama geldi.

Finans Magazin 13 Eylül 2022 20:07 0
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in Cenaze Masrafı Dudak Uçuklattı

İngiltere Kraliçesi'nin cenaze töreninin maliyeti belli oldu.

Tarihte en uzun süre hükmeden yöneticilerden olan İngiltere'nin Kraliçesi II. elizabeth geçen gün hayata 96 yaşında gözlerimi yumdu. Vefatı sonrası tüm dünyada gündel olan İngiltere Kraliçesi'nin cenazesi önümüzdeki günlerde belli olacak. Cenaze dolayısıyla ilan edilen resmi tatiller, yeni Kral 3. Charles'ın taç giyme töreni gibi giderlerle İngiltere ekonomisine milyarlarca sterline mal olacağı açıklandı.

ANNESİNİN CENAZE TÖRENİNE NE KADAR GİTMİŞTİ?

Evening Standards gazetesinde yayınlanan haberde cenaze masraflarının kamu tarafından ödendiğine yer verildi. 2002 senesinde hayatını kaybeden Kraliçe II. Elizabeth'in annesinin cenazesine sadece 5.4 milyon sterlin gittiği ve polis ekiplerine sadece 4.3 milyonsterlin harcanmış.

PRENSES DİANA'NIN CENAZESİ NE KADARDI?

Prenses Diana'nın cenazesi 1997 yılında düzenlenmiş ve 3 milyon ile 5 milyon sterlin arasında bir para harcandığı belirtilmişti.

6 MİLYAR STERLİN HARCANACAK İDDİASI

Elizabeth'in cenaze törenleri ise tertip edildi. İngiliz basınında yer alan haberde cenaze töreninin 6 milyar Sterlin tutacağına yer verildi.

CENAZE NE ZAMAN?

19 Eylül Pazartesi günü saat 11.00'de cenaze töreni yapılacak. Törene dünya liderleri katılım gösterecek. Başta ABD Başkanı Joe Biden olmak üzere birçok ismin katılacağı öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KATILACAK MI?

Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılıp katılmayacağı henüz belli değil. Önümüzdeki günlerde bu konuda hükümet kanadından bir açıklama gelecek.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç