İngiltere 255 Bin Personel Alımı Yapacağını Duyurdu: İşte İşçi Alımı Başvuru Linki 2022

İngiltere 255 Bin Personel Alımı Yapacağını Duyurdu: İşte İşçi Alımı Başvuru Linki 2022

İngiltere hükümetinden son dakika açıklaması geldi. Açıklamada 255 bin personel açığı olduğu ve şartların esnetildiği , personel alımı yapılacağı bildirildi.

İş İlanları 21 Eylül 2022 16:27 2
İngiltere 255 Bin Personel Alımı Yapacağını Duyurdu: İşte İşçi Alımı Başvuru Linki 2022

İngiltere'de çalışmak isteyenler için yeni vize.

İngiltere'de çalışmak isteyenler için son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada İngiltere'de çalışmak isteyenler için yeni vize çalışması başlatıldığı bildirildi. Diğer vizelerden daha kolay olan bu vizeyi almak için bazı şartlar var. Bu şartları taşıyan kişilere 2 yıl oturma ve çalışma izni verileceği bildirildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu vize programının detaylarına yer verdik.

Scale-up adı verilen bu vizede İngiltere'de bir işyerinden 6 aylık iş teklifi alan kişiler başvuru yapabilecek. Başvuru sonrası kabul ile birlikte kişi, 2 yıl oturum izni alıyor.

Avrupa Birliğinden ayrılmasından sonra Ankara Anlaşması sonlandır ve Türkiye'den on binlerce kişi İngiltere'de oturum hakkı elde etti. Ankara Sözleşmesinde kişilerin iş kurması gerekiyordu. Ancak yeni vize programına göre bir kişinin bordrolu bir işte çalışıyor olması yetecek.

İngiltere İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada başvuru şartlarına şu şekilde yer verildi:

-Kriterleri karşılayan şirketten en az altı aylık iş teklifi alınmış olması,

-İşverenin, önerilen rolü gösteren sponsorluk belgesini sağlıyor olması,

-Belirlenen meslek dallarından birinden teklif alması,

-O meslek için öngörülen asgari ücret düzeyinde maaş teklif edilmesi (Maaş kriteri ile çalışanın hakkı korunuyor)

-B1 seviye İngilizce bilme şartı var.

HANGİ MESLEKLER

Mesleklere baktığımızda ise hayli geniş bir yelpaze var. Hemen hemen her meslek için bu vize veriliyor.

BAŞVURU ÜCRETİ

Vizeye başvuru yapacak kişlerden İngiltere Konsolosluğu 715 Sterlin para alıyor. Bunun yanı sıra hesaplarında da ilk ayı geçirebilecekleri kadar para , yani 1270 Sterlin olması gerekiyor.  Güncel Sterlin kuruna göre hesaplama yaptığımızda 715 Sterlin 14 bin 879 liraya denk geliyor. 1270 Sterlin ise 26 bin 428 TL yapıyor.

Not: Bu ücretler herhangi bir aracı kurum ya da iş ilanı sayfasına kuruluşa değil İngiltere hükümetine veriliyor. Sizden bu şekilde para isteyen yerlere itibar etmeyin.

VİZE BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN İLK ADIM : İŞ BULMAK

Bu vizeye başvuru yapmak için öncelikle iş başvurusu yapmak ve iş başvurunuzun kabul edilmesi gerekmektedir. Finans7.com olarak aşağıda, İngilere iş ilanlarının yayınlandığı bazı sayfalara yer verdik:

1- reed.co.uk
2- caterer.com
3- totaljobs.com
4- indeed.co.uk
5- craiglist
6- linkedin

Bu sayfalarda İngiltere İş ilanlarına bakabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra kabul edilmeniz durumunda vize için İngiltere Başkonsolosluğuna müracaat ederek İngiltere'de çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir ilan sayfaısna baktığımızda 255 bin personel alımı yapıldığı görülüyor:

İNGİLTERE 'DE ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

İngiltere'de asgari ücret 23 yaş üzeri işçiler için asgari ücret 9,50 sterlinken 21 ve 22 yaşındakiler için 9,18, 18-20 aralığı için ise 6,83 sterlin. Günde 8 saat , haftada 40 saat çalışan bir kişi, haftada 380 Sterlin, yani 7 bin 900 lira kazanır.

Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 3 Gün Önce
Bende gitmek istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Arkadaşlar hakkınızı helal edin ben İngiltere ye gidiyorum