İngiliz Banka Açıkladı! Dolar Önce 30 Sonra 43 TL Olacak!

İngiliz Banka Açıkladı! Dolar Önce 30 Sonra 43 TL Olacak!

İngiliz dev banka Barclays dolar için tarih vererek tahminlerini açıkladı! Barclays, dolar önce 30 TL sonra 43 TL olacağını açıkladı! İşte haberin detayları...

Döviz 15 Kasım 2023 0
İngiliz Banka Açıkladı! Dolar Önce 30 Sonra 43 TL Olacak!

Dolar kurunda adım adım yükselişler devam ediyor. Ülkemizin gündeminde yer alan dolar kurundaki artış, piyasadaki birçok ürünü etkilerken, dünya devi olan o bankadan yeni dolar tahmini geldi. Türkiye'de yükselen dolar kuruna dair tahmini için 2 tarih paylaştı. Dolar önce 30 sonra 43 TL'ye yükselecek. 

DOLAR İÇİN 2 TARİH VERİLDİ
Dolar kurundaki artışın devam ettiği günlerde, yatırımcıların gündeminden düşmüyor. A'dan Z'ye birçok alanda etkili olan dolar kuru, faiz artırımlarına rağmen yükseliyor. Birçok ekonomist tarafından dolar kurunun olması gereken değerde olmadığı işaret edildi.

Dolar ne kadar? Euro kaç lira? 20 Mart 2023 güncel dolar kuru… Dolar/TL… -  Son Dakika Haberleri

Dolar kurunun günümüzde en az 40 TL seviyelerinde olmasını işaret eden ekonomistler üzerine, dünya devi o bankadan açıklama geldi. Dolar kurundaki yükselişlerin devam etmesiyle birlikte, 2 bomba tarih paylaştı. O tarihlerde dolar önce 30 TL'ye sonra 43,80 TL'ye yükseleceğini öngörüyor.

DOLAR KURUNDA ÇİFTE TAHMİN
Yıl içerisinde hızla artan dolar kuru, seçimlerin ardından hızla yükselişe devam etti. Yılın ikinci yarısında rekora doğru koşan dolar kuru ise günümüzde 28,67 TL seviyelerinden işlem görüyor.

Dolar kurunda son durum

Yatırımcıların merakla beklediği "Yıl sonu dolar ne kadar olur?" sorusuna, dünyaca ünlü İngiliz Bankası Barclays tarafından açıklama geldi. Türkiye'de dolar kurunun 2023 yılı sonuna 30 TL olacağı, 2024 yılının sonuna doğru ise 43,80 TL'ye yükseleceği tahmin ediliyor.

TAHMİNLER TUTARSA BÜYÜK BAŞARI
Dolar tahminlerinin paylaşılmasının ardından sosyal medya kullanıcılarının gündemine oturdu. 2023 yılı sonu ve 2024 yılı sonu için verilen dolar tahminlerinin tutması halinde, bunu bir başarı olarak kabul edilebileceği düşünülüyor.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;