İNG BANK'tan 350.000 TL Taşıt Kredisi Kampanyası!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İNG BANK'tan 350.000 TL Taşıt Kredisi Kampanyası!

Kredi kullanarak araç sahibi olmak isteyen vatandaşlara; İNG Bank'tan yeni araç kredisi fırsatı geldi! İşte kredinin maliyet tablosu ve detaylar...

Kredi 10 Mart 2024 0
İNG BANK'tan 350.000 TL Taşıt Kredisi Kampanyası!

Yeni bir otomobil satın almak için plan yapanlar taşıt finansmanlarına dair araştırmalarını hızlandırdılar. Otomobil sahibi olmanın maliyeti yükseldikçe taşıt finansmanlarına duyulan ihtiyaç da artıyor. Bundan dolayı taşıt kredisi arayışları hız kazanırken bu kredilere dair önemli gelişmeler yaşanıyor. Taşıt kredileri diğer kredi türlerinden ayrışmaya başladı. Bunun da ekonomi alanında önemli bir detayı bulunuyor.

ÖTV NEDENİYLE TAŞIT KREDİLERİNE MÜDAHALE YOK!

Ekonomi yönetimi Merkez Bankası üzerinden bankaların kredi büyümelerini kontrol altına almaya başladı. Bunun için de bazı kısıtlamalar getirilirken sadece taşıt kredileri bunun dışında kaldı. Sıfır kilometre otomobillerin satışında çok ciddi tutarlarda ÖTV ortaya çıkıyor. Devlet bu ÖTV’den olmamak için taşıt kredilerinin azaltılmasına dair bir müdahale yapmıyor. Bir anlamda otomobil sektörü devlet tarafından dolaylı olarak desteklenirken bundan kazançlı çıkan ise kredi ile araç satın alacak olanlar oluyor.

Ağustos ayında ikinci el araç fiyatlarında yüzde 6-8 arasında artış olacak"

ING BANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI!

ING Bank’ın müşterileri taşıt kredisi çekmek istediklerinde çok önemli avantajlar elde edebiliyorlar. Banka araç satın alacak müşterilerin bekledikleri taşıt finansmanını veriyor. Bu finansman ile beraber otomobil sahibi olmak daha kolay bir hale geliyor. Otomobil satın alacak olanlar ING Bank’tan taşıt kredisi çekerek hayallerini süsleyen otomobillere daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlar.

ING Bank müşterileri 48 aya kadar ile taşıt kredisi çekebiliyorlar. Bu kredi için bankanın uygulamış olduğu faiz oranı aylık 3,89 olarak ilan edildi. Bu faiz oranı ile ING Bank müşterileri taşıt kredisi çekebiliyorlar.

Taşıt kredisi çekerken ING Bank müşterilerden ek teminat ve kefil istememek için satın alınacak otomobil için rehin tesis işlemi yapıyor. Bu şekilde kredi borcu kapanmadan araç bankadan habersiz satılamıyor.

350.000 TL TAŞIT KREDİSİ MALİYETİ NE KADAR?

tasitt-kredisi.jpg

ING Bank'ın taşıt kredisi faizi aylık yüzde 3,89 olarak açıklandı. 48 ay vadeli 350.000 TL taşıt kredisi için müşteriler aylık 19.529 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 937 Bin TL oluyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç