İNG Bank'tan 1 Milyon TL Konut Kredisi! Faiz İndirimi Yapıldı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İNG Bank'tan 1 Milyon TL Konut Kredisi! Faiz İndirimi Yapıldı!

Kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların sayısı artarken, en uygun faiz oranı da araştırılmaya devam ediliyor! İşte İNG Bank'ın 1 milyon TL'lik kredisi ve detaylar...

Kredi 25 Mayıs 2024 0
İNG Bank'tan 1 Milyon TL Konut Kredisi! Faiz İndirimi Yapıldı!

Konut kredisi çekmek isteyenlerin çok detaylı araştırma yapmak zorunda oldukları bir dönemden geçiliyor. Ev sahibi olmak zaten oldukça zorlaştı. Artan fiyatlar durulsa da mevcut fiyatlarla ortalama bir vatandaşın ev sahibi olması pek kolay değil. İmkanı olanlar için ise konut kredilerinden alacakları desteğin büyük bir önemi bulunuyor. Bu destek ile beraber konut satın almak çok daha kolay olabiliyor. Ancak konut kredisinde uygun maliyet bulunması gerekiyor ve şu andaki koşullarda bunu çoğu banka sunamıyor. ING Bank piyasaya göre uygun maliyetle konut kredisi veren nadir bankalardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Temmuz'da gayrimenkul satışları yüzde 32 arttı

ING BANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI!

ING Bank'ın konut kredisi kampanyası müşterilere özel imkanların sunulduğu bir kampanya haline getirildi. Ev sahibi olmak için ihtiyaç duyulan konut finansmanı bu kredi kampanyası ile temin edilebiliyor. Piyasaya göre düşük bir maliyetle verilen bu konut kredisi mevcut koşullarda avantajlı olabiliyor.

Konut kredisi faizlerinde bankalar yüzde 5 civarında faiz oranı uygulamaya başladılar. ING Bank ise aylık yüzde 3,14 oranında faiz ile konut kredisi dağıtıyor. Bu da başlı başına bir avantajı işaret ediyor. Konut kredisi kullanımında talep edilen kredi tutarları çok yüksek olduğu için bu faiz farkının maliyeti oldukça büyük olabiliyor.

Ev Satışı Nasıl Yapılır? - Emlakjet Haberleri

Merkez Bankası'nın politika faizinin yüzde 50 olduğu, bankaların mevduat faizlerinin yüzde 55'i zorladığı bir piyasa ortamında ING Bank müşterileri yıllık yüzde 45 oranında faiz ile konut kredisi çekebiliyorlar. Bu da oldukça mantıklı bir faiz oranı olarak dikkat çekiyor. Diğer bankalarda bu oranları bulmanın imkanı yok. Kamu bankaları bile çok daha yüksek faizlerle konut kredisi kullandırmaya başladılar.

1 MİLYON TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ing-konut.jpg

ING Bank'ın konut kredisi için talep ettiği maliyete dair hesaplama tablosu açıklandı. Buna göre müşteriler aylık yüzde 3,14 oranında faiz ile konut kredisi çekiyorlar. 120 ay vadeli 1 Milyon TL konut kredisinin aylık taksiti 32.187 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti 10 yılda 3,8 Milyon TL'yi buluyor. Müşteriler 5.000 TL kredi tahsis ücreti ödeyerek bu krediyi çekebiliyorlar.

Tüm kredi kampanyalarından anında haberdar olmak için ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç