İmamoğlu'ndan 2.tur çağrısı: 'İktidar vatandaştan güvenoyu alamadı'

İmamoğlu'ndan 2.tur çağrısı: 'İktidar vatandaştan güvenoyu alamadı'

Son dakika: İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Maltepe'de 'Demokrasi Neferleri Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Siyaset 21 Mayıs 2023 12:51 1
İmamoğlu'ndan 2.tur çağrısı: 'İktidar vatandaştan güvenoyu alamadı'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan 2.tur çağrısı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan bir son dakika açıklaması geldi. Maltepe'de 'Demokrasi Neferleri Buluşması'nda konuşan İmamoğlu, "Vatandaşımız asıl kararını 28 Mayıs'ta verecek, iki liderin yanı sıra bir sistem sorgulanacak" dedi. 

Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından 28 Mayıs'ta sandığa gidilmesi için çağrı yapan İmamoğlu,'O sistemin gidişini isteyenler Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verecek' diyerek Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy istedi.

'BİR ÇEŞİT YARI FİNAL MAÇI GİBİYDİ'

İstanbul Silivri'de konuşan Ekrem İmamoğlu, ikinci turun final maçı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:"Bu iktidar vatandaştan güvenoyu alamadı. Bu seçmen iktidara bütün kullandığı imkanlara, baskısına, iftirasına rağmen dur seni seçmiyorum dedi. Bir çeşit yarı final maçı gibiydi. Eleyen elendi, final maçında bu iki liderin yanı sıra bir süreç, bir sistem sorgulanacak. O sistemin gidişini isteyenler Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verecek. Dolayısıyla bu önümüzdeki önemli final maçında kim ne yapmış ne demiş önemi yok. Bu yepyeni sıfırdan bir maç."

'UMUTLU VE İNANÇLI OLACAĞIZ'

İmamoğlu, 'demokrasi neferilerine böyle davranmak yakışmaz' diyerek şöyle konuştu: "Bugüne 28 Mayıs'a 0-0 başlayacağız. Vatandaşlarımız son bir haftada vereceği performansa göre değerlendirme yapacak. Asıl kararını 28 Mayıs'ta verecek. İkinci turun anlamı budur. Asıl seçim haftaya. Gönüllü olmak demek seçim sabahı herkesten önce hazır, morali yüksek, güleryüzlü olmak demektir. Hep birlikte bunu yapacak mıyız? Umutlu ve inançlı olacağız. En erken ve güçlü bir şekilde sandık başında olacağız ki işlerin sıkı tutulduğunu anlasınlar. Yorulmayacağız, görevi ihmal etmek, sandığa terk etmek yok. Şikayetçi olmak yok, şu eksik bu eksik yok. Demokrasi neferlerine böyle davranmak yakışmaz."

 

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 8 Gün Önce
Yalan atıyorsun bari yenilir yutulur cinsten olsun ben sana köpeğimi bile emanet etmem siz önce kendinize bakın