İmam'dan Cuma Hutbesinde Doktorların Grevi İçin Skandal Sözler

İmam'dan Cuma Hutbesinde Doktorların Grevi İçin Skandal Sözler

Bir camide çekilen görüntülerde imamın sağlık personellerinin grevini eleştirdiği ve sert sözler kullandığı görüldü.

Yaşam 8 Tem 2022 16:57 5
İmam'dan Cuma Hutbesinde Doktorların Grevi İçin Skandal Sözler

İmam'dan Cuma Hutbesi'nde sağlık personelleri hakkında skandal sözler.

Bir camide çekilen görüntüler sosyal emdya üzerinde kısa sürede büyük tepki çekti. Bir camide bugün çekilen görüntülere baktığımızda imamın sağlık personellerinin grevine tepki gösterdiği görüldü.

HASTA YAKINI DOKTORU ÖLDÜRDÜ

Annesini 1 ay önce kaybeden bir kişi, Konya'da Kardiyoloji Uzmanı 'na silahla saldırdı ve ona kurşun yağdırarak onu görevi başında öldürdü. Doktorun hayatını kaybetmesi tüm Türkiye'yi yasa boğarken gelen farklı açıklamalar da gündem oluyor. 

Bir camide çekilen görüntülerde imamın şu ifadeleri kullandığı görülüyor:

"Bir doktor öldü deyip de bunu devletin aleyhine, milletin aleyhine ya! Dün hastanelerin hiçbir tanesi görev yapmadı. Günlük iğne yaptıracak adam var, günlük serum taktıracak, tedavi olacak adam var. Bu kadar fesatçılığa da gerek yok yani.

Yani bu neyi getirir? Daha fazla doktorların öldürülmesini getirir, tahriktir. Geçen hafta anlatmadım mı? Kadın cinayetlerini televizyonlarda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Sen vardın hastaneden boş döndün, iğne yapılacak, oğlun ölecek elinde, doktor da dedi ki 'Bugün grevdeyiz.' Öldürmez misin sen, dövmez misin, sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim. Herkes akıllı olsun. Kimse istemez bir doktorumuz öldürülsün, askerimiz, polisimiz şehit olsun. Ama devlette devamlılık esası var. Şimdi ben şurada kalp krizi geçirsem bu kadar millet cuma namazı kılmayacak mı?"

HASTANELER BOŞ MU , HİÇ Mİ DOKTOR YOK?

Bu sözlere baktığımızda hastanelerin bomboş olduğu sanki iğne bile yapılmadığı anlaşılıyor. Ancak hastanelerde aciller açık ve doktorlar acil hastalara müdahale ediyor. Diğer sağlık personelleri, aşısı olan , ilacı olan, tedavi olacak hastalara hizmet veriyor. Sadece poliklinikler kapalı.

Bu sözlere sosyal medya üzerinden tepki yağdı.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (5)

Seç


Ziyaretçi 38 Gün Önce
Tepki gösterecek bişey yok ki imam efendi doğru söylüyor tamam sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun ama onlara bahane lazım grev yapmak için bişey olmasın yeterki kaç ayda bir randevu buluyorsun hastaneye gidiyorsun sürekli bir azarlama doğru düzgün randevu bile alamiyorsun madem öyle bıraksın kardeşim mesleğini sonuçta hizmet veriyorsa karşılığını da alıyor
Ziyaretçi 39 Gün Önce
Bence doğru söylüyor valla diğer insanlarin suçu ne
Ziyaretçi 39 Gün Önce
Greve karşı gelmek ayrı öldürmekte haksızmısın demek ayrı. bu baya adam öldürmeye azmettirme.
Ziyaretçi 39 Gün Önce
Greve karşı gelmiş skandal olan kelimesi nedir anlamış değilim doğru konuşmuş ağzına sağlık
Ziyaretçi 39 Gün Önce
Ne gerek var dayı böyle şeylere insan olmayı becerebilsek keşke