İlk evini alacaklara 1.20 faiz 180 ay vadeli konut kredisi sürekli olacak

İlk evini alacaklara 1.20 faiz 180 ay vadeli konut kredisi sürekli olacak

İlk evini alacaklara konut kredisi için son dakika bilgisi geldi. Edindiğimiz bilgilere göre kredinin belirli bir süreliğine değil sürekli olacak verileceği öğrenildi.

Emlak 18 Kasım 2023 16
İlk evini alacaklara 1.20 faiz 180 ay vadeli konut kredisi sürekli olacak

Seçim sürecine girildi: İlk evini alacaklara konut kredisi sürekli olacak.

Seçim sürecine girildi. 31 Mart 2024 tarihinde Türkiye, yerel seçimler için sandık başına gidecek ve yeni muhtarlar, il ilçe belediye meclis üyeleri ile belediye başkanları seçilecek.

Seçimlere kısa süre kala en önemli gündem maddesi 1.20 faizli ilk ev konut kredisi oldu. Vatandaşlar, ilk konutta 1.20 faizli konut kredisi verilip verilmeyeceğini araştırmaya başladı. Peki ilk eivni alacaklara konut kredisi ne zaman? İlk evini alacaklar için 1.20 faizli 180 ay vadeli konut kredisi başvurusu başladı mı? İşte gelen son dakika bilgileri.

CEVDET YILMAZ AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı son açıklamada ilk evini alacaklar için bir finansman desteği olacağını ifade etti. Bu açıklamadan sonra ise 1.20 faizli 180 ay vadeli konut kredisinin gündeme alındığına yer verildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ile Merkez Bankası Koordinesinde başlatılan çalışma kapsamında ilk defa ev alacaklar için kampanya başlatılacak. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 ile daha büyük ev almak isteyenler için başlatılacak kampanyada aranacak en önemli şart, kampanyadan faydalanacak kişilerin ilk evini alacak olması olacak.

SÜREKLİ OLMASI BEKLENİYOR

İlk evini alacaklara verilecek kredinin sürekli olarak verilmesi, sadece belli bir döneme has olmaması bekleniyor. Kamu bankaları bünyesinde kampanyanın yerini alması ve bu kampanyanın, sadece ilk defa evini alacak kişilere verilmesi planlanıyor.

Geçen sene 0.69 faizli ilkevim konut finansmanı açıklandığında dönemin Çevre Şehircilik Bakanı ile Maliye Bakanı, yeni bir konut finansmanı üzerinde çalıştıklarını ve bu finansmanın sürekli olacağını, kamu bankalarının ilk ev alacaklara finansman desteği sunacağını söylemişti. Ancak bu açıklama sonrası deprem felaketini yaşadık. Bu nedenle kampanya bir süre ertelenmişti.

Ertelenen kampanyanın bu sefer yürürlüğe girmesi ve 1.20 faizli 180 ay vadeli ilk ev konut kredisinin sürekli olması bekleniyor. Kredi hesaplaması için TIKLAYIN

BAŞVURU

Başvuru için hazırlıklarda son aşamaya gelindi. Önümüzdeki günlerde başvuru için duyuru gelecek. Duyurudan haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (16)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Gün Önce
biran önce çıksın yeter artık bir ev alamıyoruz süreç neden okadar geç işliyor bıktık artık
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Sadece sıfır evler için mi
Ziyaretçi 9 Gün Önce
hep oyalama taktiği uygulanıyor yalan dolan ekonomi bitik çıkarmazlar inanmayın şunlara arkadaşlar 🤔
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Bu haberde bu site dışında yok ya la ben mi göremedim acaba
Ziyaretçi 10 Gün Önce
Asgari ücretle çalışan bir işçi o taksitleri nsl ödesin en düşüğü 13.500 TL
;