İlk Evim Arsa Projesinde 2 Yıl Şartına Dikkat: Arsanız Geri Alınabilir
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İlk Evim Arsa Projesinde 2 Yıl Şartına Dikkat: Arsanız Geri Alınabilir

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından, "İlk Evim Arsa Projesi. Bir milyon konut arsası" başlıklı paylaşımda bulundu.

TOKİ Başvuru 17 Ekim 2022 18:28 0
İlk Evim Arsa Projesinde 2 Yıl Şartına Dikkat: Arsanız Geri Alınabilir

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "İlk Evim Arsa Projesi. Bir milyon konut arsası" başlıklı paylaşımda bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir milyon konut arsası projesinde, altyapının TOKİ tarafından yapılacağını, elektrik, su, kanalizasyon, stabilize yol altyapılarının 2 yılda etaplar halinde tamamlanacağını bildirdi. Kurum, detayların yer aldığı tabloyu da paylaştı.

Bakan Kurum'un sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşıma göre, 350 ile 500 metrekarelik arsalardaki konutlar, en fazla brüt 150 metrekare olacak, zemin artı 4 ve artı 5 katı geçmeyecek. Hak sahipleri çoğunluk sağlar ve inşa konusunda yardım talep ederse TOKİ Başkanlığı destek olacak.

2 YIL İÇİNDE BİTİRİLMEZSE GERİ ALINACAK

Planları onaylanan, hak sahibi belli olan arsaların tapuları, aralık ayı itibarıyla verilmeye başlanacak. Arsaların altyapı çalışmalarını TOKİ yapacak. Elektrik, su, kanalizasyon, stabilize yol altyapıları 2 yılda etaplar halinde tamamlanacak.

ARSANIZ ELİNİZDEN ALINABİLİR

Konut için de 2 yıl şartı olacak, iki yılda konutu bitiremeyen hak sahiplerinden arsası, ödemiş olduğu paranın yüzde 10'u kesilerek geri alınacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BİTECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla arsa sayısı 1 milyona çıkarılan proje kapsamında satışa sunulacak altyapılı arsalar için başvurular, 7 Kasım'a kadar yapılabilecek.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç