İlanlar bugün geldi: 6 ilde KYK yurtlarına 437 temizlik görevlisi alımı başvurusu başladı 2023

İlanlar bugün geldi: 6 ilde KYK yurtlarına 437 temizlik görevlisi alımı başvurusu başladı 2023

Son dakika haberi: 6 ilde KYK yurtlarına 437 temizlik görevlisi alım ilanı geldi. İşte başvuru bilgisi.

TYP 4 Eylül 2023 23:08 5
İlanlar bugün geldi: 6 ilde KYK yurtlarına 437 temizlik görevlisi alımı başvurusu başladı 2023

Son dakika: 6 ilde KYK yurtlarına temizlik görevlisi alımı yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı KYK yurtlarına TYP kapsamında temizlik görevlisi alımı sürüyor. Gelen son dakika açıklamasında 6 yeni ilde KPSS'siz 437 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Biz de Finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu ilanların başvurusuna dair detaylara yer verdik.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI

TYP kapsamında yapılacak işçi alımında mülakat, mezuniyet ve sınav şartı yoktur. Sadece ikamet şartı vardır. Her aday, ilanın açıldığı ilde başvuru yapabilecek. Siz hangi ilde ilan bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

-TC vatandaşı olmak,
-Kuruma kayıtlı olmak,
-18 yaşını tamamlamış olmak,
-31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
-Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
-Açıköğretim hariç öğrenci olmamak.

İŞKUR DUYURDU

İŞKUR üzerinden yapılan son dakika açıklamasında 6 şehirde istihdam etmek üzere TYP işçi personel alımı yapılacağına yer verildi. 

Yayınlanan 6 şehre baktığımızda Aksaray, Adana, Giresun, Burdur, Denizli, Sakarya'da 437 TYP işçisi alımı yapıldığı görülüyor. İşte yayınlanan TYP ilanları:

BAŞVURU

İlana başvuru yapabilmek için esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın ve kısmına tıklayarak İŞ ARAYAN VE TOPLUM YARARINA PROGRAM kısmına giderek yapabileceksiniz.

BELEDİYE, ASHB, KAYMAKAMLIK, VALİLİK

Bu kurumların yanı sıra belediyelere, kaymakamlıklara, hastaneler ile il sağlık müdürlüklerine, valiliklere de TYP kapsamında işçi alınacak. İlanlar Finans7.com'da olacak. Haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamasını ücretsiz indirin. 

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (5)

Seç


Ziyaretçi 24 Gün Önce
Sizin yaptığınız işci alımı olmaz olsun yazıklar olsun. Eger sen devletsen bu ülkeyi yöneten vatandaşına sahip çıkan isen. Biz depremzedeler olarak bizlere istihdam sagla. Suriyelilere nasıl sagip çıkılıyorsa kendi vatandaşına öyle sahip çık.
Ziyaretçi 25 Gün Önce
TYP VALİLİK KARARI İLE TYP Lİ OLARAK 6 AYDIR AİLE VE SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ 'NDE ÇALIŞANDIM.TOPLAM ÇALIŞMA SÜREM : 6 AY OLDU. DEPREMZEDEYİM. KAHRAMANMARAŞ 'TAN TYP'Lİ BİREYİM. KONTEYNER DE KALIYORUM.DEPREMDEN ÖNCE VE DEPREMİN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN CANSİPARENE OLARAK ASH PERSONELİ OLARAK SAHADA KARLARIN ALTINDA - KÖYLERDE , ÇADIRKENTTE CANLA - BAŞLA ,GECE GÜNDÜZ HİZMET ETTİM. 15 AĞUSTOS 'TA İŞİM SONLADI. ÇALISTIĞIM KURUM BANA : ( SİZ VALİLİK KARARI İLE İLK İŞE BAŞLAYANLARDANSINIZ. SİZLERIN SÜRESI 9 AYA UZATILDI. İŞINİZE DEVAM EDECEKSİNİZ) DEDİLER. SÖZDE 28 AĞUSTOS ' TA İŞİME DEVAM ETMEM GEREKİRKEN BEN HÂLÂ İŞİME DEVAM EDEMEDİM. BENİM GİBİ OLANLAR , İŞLERİNE KESİNTİSİZ OLARAK DEVAM ETTİLER. SAYIN ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANIM; MÂĞDURİYETİMİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUM. YASAL HAKKIM OLAN 9 AYLIK ÇALIŞMA SÜREMİN BANA VERİLMESİNİ ISTİYORUM. SAYGILARIMLA.
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Iskur değişikliğinden dolayı ıssızsız 2yil bekle bakalım çıkarmı eskiden 3 ay sonra basvurabiliyordik
Ziyaretçi 25 Gün Önce
Giresun espiyede yaşıyorum ihtiyacım var İşe kızım ünüvertisede okutmamlazım alllah için yardımcı olun lütfen 😞😥🤲🤲
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Artvin borçka da yaşıyorum hastane ve okul yurdu olabilir ihtiyacım var