İlanlar az önce geldi: TYP kapsamında 14 yeni şehre KPSS'siz işçi alımı başladı 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İlanlar az önce geldi: TYP kapsamında 14 yeni şehre KPSS'siz işçi alımı başladı 2023

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 4 binden fazla TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

TYP 31 Ağu 2023 13:07 5
İlanlar az önce geldi: TYP kapsamında 14 yeni şehre KPSS'siz işçi alımı başladı 2023

Son dakika: 14 yeni şehre TYP işçi alım ilanı geldi.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada toplum yararına çalışma programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 4 binden fazla TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS'siz kamuya geçici olarak yapılan işçi alımında başvurular internet üzerinden, e devlet kapısı üzerinden alınıyor.

14 şehre yapılan işçi alımına baktığımızda başvurular esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınmaya başladığı görülüyor. Biz de Finans7.com olarak bu yazımızda personel alımının başvurusuna dair bilgilere yer verdik.

TYP NEDİR?

TYP, uzun adı ile Toplum Yararına Programlar. Bu programlar kapsamında kamuya işçi alımları yapılıyor. Yapılan işçi alımında adaylar kamuda geçici olarak istihdam ediliyor. Geçici olarak çalışan işçiler 6 ve 9 aylık süreçte çalışır. İş sonunda adaylar işsiz kalır.

ALIM YAPILAN İLLER

 • Çankırı
 • Adana
 • Gaziantep
 • İzmir
 • Karabük
 • Osmaniye
 • Ağrı
 • Ankara
 • Edirne
 • Nevşehir
 • Trabzon
 • Erzurum
 • Balıkesir

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanları şu şekilde:

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

TYP personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerindne başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden , İŞKUR sayfası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Öncelikle yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR iş arayan kısmında üyeliğiniz yoksa e devlet kapısı girişi kısmından kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda belirtilen adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına gidin:

Bu sayfada TYP Arama kısmına giderek ilanlara gidebilirsiniz.İlan kısmında solda bulunan başvuru numarası kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (5)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Ay Önce
Bu zaten ev bayanları için uygulanmış bir iştir o nedenle aylık çalışılıyor
Ziyaretçi 9 Ay Önce
Geçici olması hiç hoş değil bari daimi olsun insanlar işsiz kalmasın
Ziyaretçi 10 Ay Önce
adanada deprem bölgesi nedenuzatilmiyor
Ziyaretçi 10 Ay Önce
6 ay al bırak al bırak Türkiye yüzyılna yakışmıyor özellikle sel deprem gibi afet kapsamında alınacak olanlar geçici değil de tam zamanlı daimi şeklinde olmalı bu kadar kişi tam yerel seçim öncesi işsiz kalacak bunlar zaten afetzede yıllarca sınavlara girmiş işsiz kalmış çoğunun yaşı 35 in üzerinde ben daha önce yerel gazetecilik de yaptığım için biliyorum bu insanları ortada bırakmasınlar bunların tek istediği devletin gücünü hissetmek inşallah Türkiye yüzyılına yakışır bir şekilde sahip çıkarlar.devletimiz büyük sahip çıkacağına inanıyorum..
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Sonuç nezaman belli olur