İlanlar az önce geldi: 6 ilde Kaymakamlıklara 7 bin 268 temizlik görevlisi alımı yapılacak 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İlanlar az önce geldi: 6 ilde Kaymakamlıklara 7 bin 268 temizlik görevlisi alımı yapılacak 2024

İŞKUR üzerinden yapılan açıklamada farklı illerde bulunan Kaymakamlıklarda istihdam edilmek üzere 7 bin 268 temizlik görevlisi alımı yapılacağına yer verildi.

TYP 8 Mart 2024 16
İlanlar az önce geldi: 6 ilde Kaymakamlıklara 7 bin 268 temizlik görevlisi alımı yapılacak 2024

6 ilde Kaymakamlıklara 7 bin 268 temizlik görevlisi alımı başladı.

TYP personel alım ilanları geldi. Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklamada farklı illerde bulunan Kaymakamlıklarda istihdam edilmek üzere 7 bin 268 temizlik görevlisi alımı yapılacağına yer verildi. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara baktığımızda alımların KPSS'siz kura ile yapılacağı görülüyor. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanlarının başvuru detaylarına yer verdik. İşte başvuru bilgisi.

TYP NEDİR?

TYP'nin tanımına baktığımızda İŞKUR'un şu şekilde açıklama yaptığı görüldü: "Toplum Yararına Programlar; afet, salgın, acil durum dönemlerinde ve diğer mücbir sebeplerde kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla özel politika gerektiren gruplar başta olmak üzere işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemek ve bu kişilere geçici gelir desteği sağlamak üzere aktif işgücü hizmetleri kapsamında İŞKUR ile kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde düzenlenen programlardır"

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Personel alımına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kuruma kayıtlı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilmektedir.

AKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’den yararlanamamaktadır.

ALIM YAPILACAK İLLER

TYP kapsamında ilan yayınlayan illerin listesi şu şekilde:

Mardin,
Manisa,
Karaman,
Diyarbakır,
Elazığ,
İstanbul

Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Diğer iller için de ilanlar gelince ilk sizin haberiniz olsun istiyorsanız TIKLA İNDİR

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

TYP personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerindne başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden , İŞKUR sayfası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Öncelikle yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR iş arayan kısmında üyeliğiniz yoksa e devlet kapısı girişi kısmından kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda belirtilen adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına gidin:

Bu sayfada TYP Arama kısmına giderek ilanlara gidebilirsiniz.İlan kısmında solda bulunan başvuru numarası kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

Kadın erkek adaylar bu sayfada >>> TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (16)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Giresun Merkez
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Bingöl adaklı
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Temizlik alımlarına nasıl başvururuz
Ziyaretçi 3 Ay Önce
İstanbul
Ziyaretçi 3 Ay Önce
ANTALYA