İlanlar az önce geldi: 13 şehre 1403 TYP işçi alımı başladı 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İlanlar az önce geldi: 13 şehre 1403 TYP işçi alımı başladı 2023

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 1403 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

TYP 22 Ağu 2023 16:09 14
İlanlar az önce geldi: 13 şehre 1403 TYP işçi alımı başladı 2023

Son dakika: 13 şehre TYP işçi alım müjdesi geldi.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada toplum yararına çalışma programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına bin 403 TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. KPSS'siz kamuya geçici olarak yapılan işçi alımında başvurular internet üzerinden, e devlet kapısı üzerinden alınıyor.

13 şehre yapılan işçi alımına baktığımızda başvurular esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınmaya başladığı görülüyor. Biz de Finans7.com olarak bu yazımızda personel alımının başvurusuna dair bilgilere yer verdik.

TYP NEDİR?

TYP, uzun adı ile Toplum Yararına Programlar. Bu programlar kapsamında kamuya işçi alımları yapılıyor. Yapılan işçi alımında adaylar kamuda geçici olarak istihdam ediliyor. Geçici olarak çalışan işçiler 6 ve 9 aylık süreçte çalışır. İş sonunda adaylar işsiz kalır.

ALIM YAPILAN İLLER

Alımlar Isparta, Konya, Trabzon, Yalova, Kocaeli, Antalya, Yozgat, Adıyaman, Giresun, Bartın, Aydın, Elazığ, Sinop, illerine yapılıyor. Diğer iller için de önümüzdeki günlerde işçi alımı gelecek. 

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanları şu şekilde:


BAŞVU ŞARTLARI NEDİR?

Kaymakamlıklar, ve il özel idareleri, spor il müdürlükleri bünyesine yapılan KPSS'siz işçi alımlarına adaylardan mezuniyet şartı aranmıyor. İkamet şartı ile yapılan alıma başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

TYP personel alımı ilanlarına başvurular internet üzerindne başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden , İŞKUR sayfası üzerinden yapması gerekmektedir. 

Öncelikle yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. İŞKUR iş arayan kısmında üyeliğiniz yoksa e devlet kapısı girişi kısmından kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran çıkacak. Bu ekranda belirtilen adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına gidin:

 

Bu sayfada TYP Arama kısmına giderek ilanlara gidebilirsiniz.İlan kısmında solda bulunan başvuru numarası kısmına tıklayarak başvurunuzu yapın.

OKULLARA GÜVENLİK VE TEMİZLİK İŞÇİSİ ALIM İLANI GELİYOR

Okullara ve GSB yurtlarına temizlik ve güvenlik görevlisi alımı henüz başlamadı.Ancak başvuruların bu hafta ve gelecek hafta alınması bekleniyor. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Diğer illere TYP işçi alımı ilanı geldiğinde bildiirmle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin: 

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (14)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Ben deprem bölgesinde yım Malatya da ben 4 .buçuk ay tek çalıştım deprem oldu bizi işten çıkardilar benim çalışma hakim var ama almadılar
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Erzurum niye yok kardeşim
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Karaman
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Koceli
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Sivas