İkamet şartı yok: 22 bin TL maaşla düz memur alımı başvurusu başlıyor 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İkamet şartı yok: 22 bin TL maaşla düz memur alımı başvurusu başlıyor 2023

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne KPSS puanı ile düz memur alımı başvurusu başlıyor.

Memur Alımı İlanları 30 Ağu 2023 23:07 0
İkamet şartı yok: 22 bin TL maaşla düz memur alımı başvurusu başlıyor 2023

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi BUSKi memur alımı başvurusu başlıyor.

Bursa Su ve Kanalizasyon İşleri tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan memur alım ilanı için başvurular 4 Eylül itibariyle başlıyor. Peki başvuru nasıl yapılacak? İşte memur alımı ile ilgili detaylar.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlan edilen boş memur kadro unvanlarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40 ıncı maddesi ile 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
ç) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
e) İlan edilen kadro unvanları için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a) İlan edilen kadro unvanları için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2022-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadro unvanları karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

BAŞVURU

İlana başvurular 4 ile 8 Eylül 2023 tarihleri arasında belediyeye gerekli belgeler ile şahsen yapılacak. Başvuru formu yayınlandığında haberdar olmak için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç