İcralık Olan Gençlere Af Geliyor

İcralık Olan Gençlere Af Geliyor

18 Temmuz günü açıklanacak düzenlemede icralık gençlere yapılandırma ve af beklendiği bildirildi.

Kredi 16 Tem 2022 08:31 3
İcralık Olan Gençlere Af Geliyor

İcralık olana af çıkıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu geçen gün açıklama yaptı ve kredi borcu olan gençleri sevindiren haberi verdi. Kasapoğlu açıklamasında kredi borcu olan gençler için gündemlerinde bir düzenleme olduğunu ve bunun ilk kabineden sonra açıklanacağını söyledi. Bu açıklamadan sonra bir açıklama da dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada gençleri faiz ve enflasyona ezdirmeyeceklerini, 18 Temmuz günü yapılacak kabine toplantısında gençlerin KYK kredi borçlarına düzenlemenin görüşüleceğini, kabine sonrası açıklamanın geleceğini söyledi.

AÇIKLAMA SAATİ: İŞTE KABİNE TOPLANTISININ YAPILACAĞI TARİH VE AÇIKLAMANIN GELECEĞİ SAAT

Kabine toplantısı 18 Temmuz Pazartesi günü , Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenecek. Saat 15.30 civarında başlaması beklenen toplantının 3,5 - 4 saat civarında sürmesi bekleniyor. Toplantıdan sonra saat 19.00 civarınd Cumhurbaşkanı kameralar karşısına geçecek ve millete sesleniş konuşması yapacak. Bu açıklamadA KYK borçlarına ilişkin düzenleme açıklanacak. Açıklama geldiğinde finans7.com'da olacak. Bildirimle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

KILIÇDAROĞLU FAİZLİ BORÇLARI ÖDEMEYİN DEMİŞTİ

KYK Borçlarının sosyal medyada gündem olduğu gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , gençlere faizli borçlarını ödememeleri, 1 sene sonra iktidara geldiklerinde faizleri sileceklerini, sadece ana parayı alacaklarını söyledi. 

2 FORMÜL MASADA

Kulislerden aktarılan son bilgilere göre Hazine ve Maliye Bakanlığı KYK borçları hakkında düzenlemeyi tamamladı. Çalışmada 2 formül ortaya çıktı. KAbinede bu iki formül Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak ve ikisinden birinde karar kılınacak. Edinilen bilgilere göre ana paradan vazgeçilmeyeceği, üzerine eklenen faiz olarak bilinen Yİ ÜFE farkının azaltılacağı, ya sabit bir oran getirileceği ya da her ay gelen Yİ ÜFE'den belirli bir yüzdelik eklenmesi bekleniyor.

İCRALIK OLANA AF GELİYOR

Bunun yanı sıra düzenlemede KYK borcu nedeniyle icralık olanlara af geleceği bildirliyor. Kulisler konu ile ilgili açıklamasında “yapılandırmaya gidebileceği, af çıkabileceği” diyor. Konu ile ilgili detaylar geldikçe takipçileirmizle paylaşacağız. Takipte kalın.

Sizce nasıl bir düzenleme olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 33 Gün Önce
Bence borçların affedilmesi gerekiyor. Çünkü milyonlarca üniversite mezunu genç 2 veya 4 yıl emek veriyor maddi ve manevi olarak bir çok sıkıntı çekerek yüksekokul veya üniversiteyi bitirip ıssız kalarak veya bitirdiği bölümle alakalı sevdiği bildiği eğitimini aldığı meslekleri yapmayıp herhangi bir yerden çalışmak zorunda kalıyor ve mutsuz oluyor. Bir de bu borcun yükü onlara mutsuzluk getirmemeli. KYK BORÇLARI SİLİNSİN.
Ziyaretçi 34 Gün Önce
Devlet kendi çocuklarına faizle burs vermemesi gerek faizin silinmesi ana parasını nasılki 4 yıl taksitle öğrenciye vermiş aynı şekilde taksit ile geri alsın
Ziyaretçi 34 Gün Önce
Üniversiteye gidenlere verilen bursların karşılığı iptal olsun