İçişleri Bakanlığı Yeni Personel Alım İlanı Yayımlandı! KPSS'li ve KPSS'siz Personel Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı Yeni Personel Alım İlanı Yayımlandı! KPSS'li ve KPSS'siz Personel Alımı Yapılacak

Kamuda çalışmak isteyenlere müjde! İçişleri Bakanlığı yeni personel alım ilanı yayımlandı

Kamu 14.6.2022 16:15 0
İçişleri Bakanlığı Yeni Personel Alım İlanı Yayımlandı! KPSS'li ve KPSS'siz Personel Alımı Yapılacak

Kamuda çalışmak isteyenlere müjde! İçişleri Bakanlığı yeni personel alım ilanı yayımlandı. KPSS'li ve KPSS'siz olmak üzere 9 farklı alanda personel alımı yapılacak olup başvuru şartları ve detayları haberimizde...

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alımı yapacağını bildirdi. Söz konusu yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı KPSS li veya KPSS siz Personel alımı gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanlığı 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında olmak üzere Bilişim Personeli alımı gerçekleştirecek. Bilişim personeli alımları KPSS ve YDS puanı ile yapılmakta olup adayların isterlerse KPSS puanı ile veya KPSS olmaksızın başvuru yapabilecek. 

P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı ile KPSS ile başvuru alınacak. KPSS siz başvurularda ise Değerlendirmelerde YDS puanı 0 olarak ele alınacaktır.

HANGİ POZİSYONLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

BAŞVURU ŞARTLARI 

İçişleri Bakanlığı adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

BAŞVURU DETAYLARI BURADA

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığı personel başvuruları 24 Haziran 2022 tarihi ile başlayaca olup en geç 30 Haziran 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece kariyer adresi üzerinden yapılcaktır.

Başvuru ekranı açıldığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç