İçişleri Bakanlığı Paylaştı! Ehliyet Yenileme Ücreti Belli Oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İçişleri Bakanlığı Paylaştı! Ehliyet Yenileme Ücreti Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, eski tip sürücü belgelerinin değiştirilme ücretinin belirlendiğini açıkladı.

Ekonomi 24 Ekim 2022 16:37 0
İçişleri Bakanlığı Paylaştı! Ehliyet Yenileme Ücreti Belli Oldu

Ehliyet yenileme süresinin 2 yıl uzatılmasının ardından İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, eski tip sürücü belgelerinin değiştirilme ücretinin belirlendiğini açıkladı. İşte sürücü belgesi yenileme hakkında son dakika gelişmesinin detayları…

Ehliyet değiştirme süresi 31 Aralık 2024 tarihine kadar uzatılmıştı. Gelen bilgiye göre değiştirme ücretinin de değişmeyeceğini açıklandı. Eski tip ehliyet değiştirme ücretleri, ehliyetleri değiştirmek için verilen süre sonu olan 31 Aralık 2024'e kadar 15 lira olarak devam edecek.

EHLİYET YENİLEME ÜCRETİ BELLİ OLDU

Genel Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Eski tip sürücü belgelerini değiştirme ücreti, 13 lira değerli kağıt bedeli ve 2 lira vakıf hizmet bedeli olmak üzere 15 lira olarak devam edecek" bilgisi paylaşıldı.

EHLİYET YENİLEMEK İÇİN GEREKEN BELGELER NELER?

Kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet biyometrik fotoğrafla yapılacak.

-Eski ehliyet belgesi
-Sürücü olur niteliği taşıyan sağlık raporu,
-Bir adet biyometrik fotoğraf,
-Nüfus Müdürlüğünde vereceğiniz parmak izi,
-Kan grubunu belirleyen belge (beyan da yeterli)

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç