İçişleri Bakanlığı Memur Personel Alımı Sözlü Mülakat Yer ve Tarihleri Açıklandı: İşte Mülakat Konuları 2022

İçişleri Bakanlığı Memur Personel Alımı Sözlü Mülakat Yer ve Tarihleri Açıklandı: İşte Mülakat Konuları 2022

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sözlü mülakat yer ve tarihleri açıklandı.

Sınav 19 Tem 2022 14:54 0
İçişleri Bakanlığı Memur Personel Alımı Sözlü Mülakat Yer ve Tarihleri Açıklandı: İşte Mülakat Konuları 2022

İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 personel alımı sözlü mülakat yer ve saatleri belli oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve personel alımı sonuçlarına göre KPSS sıralamasına girenlerin sözlü mülakat yer ve tarihlerine yer verildi. 

"2022 Yılı 4/B Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınavının Tarih/Saat/Yer Bilgisine İlişkin Duyuru" başlığı ile yayımlanan duyuru şu şekilde: 

"657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere toplam 3.546 adet personel alımı yapılacağı ilan edilmiş ve başvurular, 17-21 Haziran 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınmıştır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar; sözlü sınav tarih/saat/yer bilgisini 25 Temmuz 2022 tarihinde e-Devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesinden takip edebileceklerdir. Sınav ile ilgili bilgilendirmeler için adaylara ayrıca herhangi bir yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Adayların sözlü sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve onaylı kimlik belgelerinden (T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup, bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Bakanlığımız web sayfasında yayımlanan duyurular ile E-devlet üzerinden “Başvurularım” sekmesinde durum bilgisinin takip edilmemesi nedeniyle oluşabilecek hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır."

Sonuçlara https://pysweb.e-icisleri.gov.tr/SinavBasvuruIslemleri/AdayProfil adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

SÖZLÜ MÜLAKAT KONULARI

a)Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan) ,

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

d) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında (10 puan), olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirilir

Siz hangi kadro için mülakata gireceksiniz? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişinde bulunabilirsiiz.

Yorumlar (0)

Seç