İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Şartları Nedir?

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Şartları Nedir?

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam alım ilanı yayımlandı!

KPSS'siz Personel Alımı 21 Tem 2022 18:51 0
İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Şartları Nedir?

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam alım ilanı yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Bakanlığın Mülki İdare Amirliği hizmetleri sınısına 100 Kaymakam adayı alımı yapılacak. Sınava katılmak isteyen adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.  Kaymakam Adayı Alımı sınavı ile KPSS siz Memur Alımı detayları, şartları ve başvuru detayları haberimizde...

BAŞVURU ŞARTLARI

Kaymakam adaylığı alımı ilanına başvuru yapacakların aşağıdaki şartları taşıması gerekecek.

• Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya;

• Üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmak.

• Yukarıda belirtilen bölümlerden mezun olmayan kaymakam aday adayları; mezun oldukları bölümlerin müfredatının bahse konu bölümlerin müfredatının yüzde seksenine sahip olduğuna ilişkin Yükseköğretim Kurulundan alacakları eşdeğerlik belgesini, lisansüstü eğitim yapan kaymakam aday adayları ise noter onaylı diploma suretlerini ya da mezun olduklarını gösterir resmi belgeleri mülakat sınavı için evrak teslimi esnasında diğer evraklarla birlikte İçişleri Bakanlığına ibraz etmek zorundadırlar.

• 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A, 657 sayılı DMK’nın 48/A, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 274/A ve Kaymakam Adayları Yönetmeliği’nin 5. maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak.

• 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

• Askerlikle ilişiği bulunmamak; askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak

2022 KAYMAKAMLIK SINAVI İLAN METNİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam adayı alımı sınavı için başvuru süreci 2 Ağustos 2022 tarihi ile başlayacak. En geç 9 Ağustos 2022 tarihine kadar alınacak başvurular https://ais.osym.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecektir.

Sınav Başvuru Tarihleri: 02-09 Ağustos 2022

SINAV TARİHİ

Kaymakam adayı alımı için sınavda 100 soruya 150 Dakikalık bir süre verilecek olup, sınav, 18 Eylül 2022 tarihinde Ankara’da (062 Ankara-Çankaya/067 AnkaraYenimahalle) yapılacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Başvurular başladığında bildiirmle haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin;

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

                                                                                                               FİNANS7.COM  | ANKARA

 

Yorumlar (0)

Seç