İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Edanur açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Edanur açıklaması

Edanur Gezer'in Küçükçekmece'de İBB’ye ait bir parkta hayatını kaybetmesiyle ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan bir son dakika açıklaması geldi.

Haberler 30 Nisan 2024 0
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Edanur açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Edanur açıklaması.

Edanur Gezer'in Küçükçekmece'de İBB’ye ait bir parkta hayatını kaybetmesiyle ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan bir son dakika açıklaması geldi. İmamoğlu yaptığı açıklamada teftiş sürecinin yakında tamamlanacağını duyurdu.

İmamoğlu'nun açıklaması şu şekilde;

"Küçük Edanur’un, İBB’ye ait bir parkta yaşamını kaybetmesinin yasını tutuyoruz. Olayın hemen ardından başlattığımız teftiş süreci yakında tamamlanacak. Sorumluluları cezasız bırakmayacağız. Adli makamların da soruşturması devam ediyor. Minik yavrumuzun acısını yaşarken, bu olayın her zaman olduğu gibi siyasal istismar malzemesi haline getirilmesini de utanarak izliyoruz.

Bu ülkede kah tren kazalarındaki ihmallerde, kah maden facialarındaki ihmallerde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik. Bu olaylarda ağızlarını bıçak açmayanların, ya da ‘Ölüm bu işin fıtratında var. Güzel öldüler.’ diyebilenlerin sözde vicdani çıkışlarına itibar etmiyoruz. 5 yaşındaki bir yavrumuz ne yazık ki yaşamdan kopmuştur. Üstelik, olayla ortaya çıkan aile trajedisi ise, iktidarın çocuklarımızı koruyup kollamada ne kadar başarısız kaldığının kanıtıdır. Kuşkusuz olayla ilgili soruşturma gibi, 5 yaşındaki bir çocuğun anne babasından ayrı oluşu ve bu yüzden cenazesinin kaldırılmasının dahi 2 gün alması da incelemeye muhtaçtır.

Yaşamını yitiren bir yavrumuzun ardından, sıfatı büyük devlet adamlarının sadece siyasi saiklerle yaptıkları açıklamaları vicdanlı kamuoyunun takdirine bırakıyor, yavrumuza Allah’tan rahmet diliyorum."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç