İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Açıkladı! İBB Çalışanlarına 27 Bin TL Promosyon Ödemesi Yapılacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Açıkladı! İBB Çalışanlarına 27 Bin TL Promosyon Ödemesi Yapılacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan 2022 maaş promosyon ödemeleri konusunda son dakika açıklaması geldi.

Ekonomi 30 Eylül 2022 15:52 2
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Açıkladı! İBB Çalışanlarına 27 Bin TL Promosyon Ödemesi Yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, promosyon ödemelerine ilişkin beklenen açıklamayı yaptı. 

İBB Başkanı, İBB ve iştirak şirketleri çalışanlarının hesaplarına tek seferde 27 bin lira maaş promosyon ödemesinin yapılacağını belirtti.

Maaş promosyon ödemelerine dair sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlayan Ekrem İmamoğlu, "Çalışanlarımızın refahı için yoğun çalıştık ve iyi bir sonuca ulaştık. İBB ve iştirak şirketleri çalışanlarımızın hesabına tek seferde 27.000 TL maaş promosyonu yatırılacaktır. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

KAMU KURUMLARINDA MAAŞ PROMOSYON ÖDEMELERİ GÜNCELLENECEK Mİ?

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Promosyon Açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memur maaş promosyon ödemeleriyle ilgili kamu bankalarına çağrıda bulunudu. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya hesabından 9 Ağustos'taki kamu görevlilerine ödenen banka promosyon ödemelerinin güncellenmesi yönündeki çağrısını yineleyerek, "Dün açıklanan BDDK verilerine göre Ocak-Ağustos döneminde kârlarını %420 artıran bankaların promosyon güncellemelerini yapmaları için öncelikle kamu bankalarının öncülük etmesi gerekir. Kamu bankalarının harekete geçmesi için ivedi olarak yetkilileri harekete geçmeye çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.


Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, promosyon anlaşmalarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, bankalarla yapılan maaş promosyon anlaşmalarının enflasyon karşısında tutunamadığını, tüm kamu çalışanları gibi sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının da aldığı promosyon ödemelerinin gün şartları göz önüne alındığında çok geride kaldığını söyledi. Banka promosyon anlaşmalarının revize edilerek, kamu personelinin tamamını kapsayan bir düzenleme yapılması gerektiğini söyleyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Bankalarla yapılan sözleşmelerin ilden ile ve bankadan bankaya farklılık arz etmesi çalışanlar arasında hayal kırıklığına sebep olmaktadır. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve Adli Tıp Kurumu ile banka yetkilileri koordineli bir çalışmayla süreci kontrol altına almalı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün yaptığı gibi bu işe önderlik etmelidir" şeklinde konuştu.

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 56 Gün Önce
bu imansizlar 27 bin verir 60 bin alır millet te bu imansız Lara inanır
Ziyaretçi 56 Gün Önce
İBB Taşeron altında çalıştırdığı işçilere neden promosyon vermiyor şirketler işçinin promosyonunu kendine alıyor bu haksızlık değilmi heşey böylemi güzel olacaktı?