HSBC, yıl sonu dolar TL beklentisini yükseltti
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

HSBC, yıl sonu dolar TL beklentisini yükseltti

HSBC'den yapılan son dakika açıklamasında yıl sonu dolar beklentisinin 3 TL artırıldığına yer verildi.

Döviz 7 Mart 2024 1
HSBC, yıl sonu dolar TL beklentisini yükseltti

HSBC'den son dakika: Yıl sonu dolar TL tahmini yükseltildi.

Daha önce yaptığı açıklamada 2024 yıl sonunda dolar kurunun 33 liraya çıkacağını bildiren HSBC, yaptığı yeni açıklamada bu beklentisini değiştirdi.

Son günlerde döviz kurunda yaşanan yükseliş sonrası birçok kuruluş, dolar TL yıl sonu beklentilerini güncellemek için harekete geçti. İlk açıklama ise HSBC'den geldi. Dünyanın önde gelen dev bankalarından olan HSBC, daha önce 33 lira olarak açıkladığı yıl sonu Dolar/TL beklentisini 3 lira artırdı.

32 LİRAYI BULDU

Gece yarısı hızlı şekilde yükselişe geçen dolar kuru, anlık 32 lira sınırını geçerek tarihinin en yüksek seviyesine kadar çıktı. Daha sonra bir miktar düşen dolar kuru, şu sıralar piyasalarda 31.83 TL'den işlem görüyor ve yükseliş eğilimi devam ediyor.

HSBC, YIL SONUNDA 36 TL OLACAK DEDİ

HSBC'den Mart ayında yayınlanan rapora baktığımızda TL'nin değer kaybının devam edeceğinin belirtildiği görüldü. HSBC'ye göre dolar yıl sonunda 36 TL olacak. HSBC'den konu ile ilgili yayınlan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Yükselişin beklediğimizden daha hızlı olması nedeniyle USD-TRY tahminimizi yükseltiyoruz

Yeni tahminimiz TCMB'nin dövizin reel değer kazanmasına ilişkin yönlendirmelerine dayanıyor"

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7 yatırım tavsiyesi değildir. Finans7 herhangi bir döviz, emtia hakkında yatırım tavsiyesi vermez. Sadece bilgilendirmede bulunur.Gelişmelerden haberdar olmak için Finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Maşallah başa gelince mal varlığı artmış