Hızlı tren ve kentsel dönüşüm geliyor: Buradan arsa alan yaşadı

Hızlı tren ve kentsel dönüşüm geliyor: Buradan arsa alan yaşadı

Artan arsa satışları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada arsa alanlara büyük fırsatın doğduğuna yer verildi.

Emlak 13 Kasım 2023 0
Hızlı tren ve kentsel dönüşüm geliyor: Buradan arsa alan yaşadı

Son dakika haberi: Bu yerlerden arsa alanlar yaşadı.

Konut fiyatlarının her geçen gün artması ile birlikte vatandaşlar, bütçesi dahilinde arsalara yönlenmeye başladı. Konut alımı zora girerken vatandaşlar, arsalara yöneldi. Bu konuda ise son dakika açıklaması emlak sektöründen geldi.

AtaProje GYO Kurucusu Murat Gültekin konu ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında doğru yatırımın henüz keşfedilmemiş tarla ve arazilerde saklı olacağını söyleyerek İstanbul'un kuzey bölgesindeki potansiyele dikkatleri çekti.

Yatırımda uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini söyleyerek açıklamasına başlayan Gültekin, “Konut yatırımlarında adı çok duyulmamış, gelecekte proje gerçekleştirilme ihtimali olan bölgeleri değerlendirmek en mantıklı çözümler arasında yer alıyor. Örneğin, İstanbul’un kuzeyine yatırım yapanların %300 ila 500 arasında kâr etme potansiyeli var. Elbette yatırım yaparken imarlı arsa mı, yoksa tarla mı alınacağına da karar verilmeli. Örneğin tarla vasıflı araziler, uygun fiyatlarla satın alınabiliyor ve yatırımcılara büyük getiri sağlayabiliyor. Ancak, her yatırımcının bu gibi detayları bilmesi mümkün olmuyor. Doğru bilgiye ulaşmak için güvenilir ve ehil kaynaklara başvurmak gerekiyor. Bölgenin imar durumu, gelecekte yapılması planan projeler, zemin etütü gibi birçok farklı etken doğru hesaplanmalı. Biz de uzman ekibimizle bu fizibiliteleri müşterilerimiz için detaylıca yapıyoruz. Günümüzün ekonomik koşullarını ve vatandaşın bütçesini gözeterek, her aşamada kazanabilecekleri arazi yatırımı fırsatları sunuyoruz. Hedefimiz her bütçeye ve kitleye uygun yatırımcı dostu arazi fırsatları ortaya koymak” dedi.

YHT GELİRSE ÇOK ARTAR

YHS ve hızlı tren projelerinin bölge için düşünüldüğünü söyleyen Gültekin, “Tarla alırken ileride imar izni çıkacak mı, planlanan hangi projelerin yakınında bulunuyor, şehir merkezine ne zaman dahil olur, çevre illerin katkısı nasıl olur gibi akıllara birçok soru düşüyor. AtaProje GYO olarak, doğruluğundan emin olmadığımız hiçbir bölge ya da fırsatı müşterilerimize sunmuyoruz. Olası riskleri daima göz önünde bulundurarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Türkiye’nin doğudan batıya her lokasyonunda sayısız yatırım fırsatları var. Bunları görebilen yatırımcılar geleceklerini şimdiden tasarlamaya başlıyor. Genç yatırımcılar bugün uygun bütçeyle alacakları bir araziyi yıllar sonra emekliliklerinde rahat etmek için bile kullanabilir” dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;