Hiç evi olmayanlara TOKİ'den müjde: 4 bin TL taksitle ev satışı olacak!

Hiç evi olmayanlara TOKİ'den müjde: 4 bin TL taksitle ev satışı olacak!

TOKİ'den 4 bin TL taksitle ev müjdesi geldi ve ilk başvurular alınmaya başlandı. Başvuruya ilişkin bilgiler ve TOKİ konut başvuru şartları, başvuru şekli yazımızda.

TOKİ Başvuru 1 Eylül 2023 18:16 40
Hiç evi olmayanlara TOKİ'den müjde: 4 bin TL taksitle ev satışı olacak!

TOKİ'den 2 ilde ayda 4 bin TL taksitle ev.

TOKİ'den bir son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada 2 ilde ayda 4 bin liralık taksitlerle ev satışı yapılacağına yer verildi. TOKİ resmi sayfası ve e devlet kapısı üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasına baktığımızda bir il için başvuruların başladığı görülüyor. Diğer il için ise başvuruların pazartesi günü başlayacağı görüldü.

Her geçen gün yeni ihaleler yayınlayan TOKİ, birçok ilde vatandaşları uygun fiyata konut sahibi olması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda yeni duyurular gelmeye devam ediyor. Biz de Finans7 haber olarak bu yazımızda TOKİ konut başvurusu hakkında son bilgilere ve başvuru detaylarına yer verdik.

Çalışmalar devam ederken geçen hafta alınan başvurulardan sonra 2 il için daha başvuru duyurusu geldi. er geçen gün il il konut duyuruları gelmeye devam ediyor. Siz hangi ilden konut müjdesi bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

TOKİ: HİÇ EVİ OLMAYANLARA VERİLECEK

TOKİ'den yapılan açıklamada söz konusu konutların hiç evi olmayan vatandaşlara satılacağı bildirildi.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TOKİ konut başvurusu yapacak vatandaşların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması şartı aranacaktır. 

-Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır. 

-Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır. 

-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 34.000.00TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 34.000.00TL olması gerekmektedir.)

Kadın erkek konut ve arsa grubumuza > TIKLA KATIL

AYDA 4 BİN TL TAKSİT

TOKİ resmi sayfasından yayınlanan duyuruda, aşağıdaki evlerin ayda 4 bin TL taksitle satılacağına yer verildi. İşte konut ödeme tablosu:

HANGİ İLLER İÇİN BAŞVURU DUYURUSU GELDİ?

TOKİ ve E Devlet kapısı üzerinden yayınlanan açıklamalarda iller ve başvuru tarihlerine şu şekilde yer verildi:

Siirt için başvurular 1-15 Eylül 2023 tarihleri arasında alınıyor.

Erzurum için başvurular 4-8 Eylül 2023 tarihleri arasında alınacak.

Bu iller için konut başvuruları e devlet kapısı üzerinden alınıyor.

Diğer iller için önümüzdeki günlerde konut başvuruları başlayacak. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (40)

Seç


Ziyaretçi 13 Gün Önce
Adana Ceyhan varmı
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Erzurum dediniz sadece Siirt var
Ziyaretçi 23 Gün Önce
dalga geçiyor lar zengin anca alabilir evleri zenginlere veriyorlar ondan sonra kiralar niye yüksek diyorlar az kaldı fakirin ahı çok zordur bunu yaşayacaklar
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Kırşehir
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Malatya daki evi yıkılan kiracılar perişan.bizede TOKİ imkanı. verilsin