HES Uygulamasına Güncelleme Geldi! Eve Kapanmalar Geri Mi Geliyor?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

HES Uygulamasına Güncelleme Geldi! Eve Kapanmalar Geri Mi Geliyor?

Eris varyantının Türkiye'ye gelmesiyle birlikte; Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına aylar sonra güncelleme geldi! Peki eski günler geri mi geliyor? İşte detaylar...

Sağlık 30 Eylül 2023 17:28 0
HES Uygulamasına Güncelleme Geldi! Eve Kapanmalar Geri Mi Geliyor?

Kovit-19'un yeni varyantı olan Eris eski günlerin geri geleceği korkusuna neden olurken, bugün endişeleri artıran yeni bir gelişme daha yaşandı. Pandemide hastalığın kontrolünü sağlamak için kullanılan 'Hayat Eve Sığar' uygulaması aylar sonra ilk defa güncellendi. İşte detaylar...

Geçtiğimiz yıllarda Kovit-19 nedeniyle başlayan pandemi döneminde Kontrollü Sosyal Hayat için, Sağlık Bakanlığı'nın talimatı ile ulaşım ve ziyaret gibi işlemlerde, kişilerin herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını güvenli olarak kontrol etmeye yarayan HES kodu uygulamasına geçiş yapıldı. Söz konusu uygulama ise aylar sonra ilk defa güncellendi.

Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de eris varyantı vakalarının görüldüğünü açıklamış ancak şuan herhangi bir tedbire gerek olmadığını, bu hastalığı çok iyi tanıdığımız için endişeye gerek olmadığını söylemişti. Ancak, bugün HES uygulamasına yapılan yeni güncelleme eski günlere dönüş yapılıyor korkusunu gün yüzüne çıkardı.

HES UYGULAMASI NE OLUYOR?
Hayat Eve Sığar (HES), pandemi döneminde halkın sağlığını korurken aynı zamanda hastalığın yayılmasını engellemek için geliştirilen bir mobil uygulamadır. HES uygulaması, kullanıcıların güncel Kovit-19 istatistikleri, riskli bölgeler, hastane ve eczane bilgileri, Kovit-19 test sonuçları gibi bilgilere ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca kullanıcıların uygulamaya aile üyelerinin ekleyerek onların sağlık durumlarını takip etme imkanları da bulunuyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç