Her gün 1 TL'ye Bitcoin alsaydınız şimdi kaç liranız olurdu?

Her gün 1 TL'ye Bitcoin alsaydınız şimdi kaç liranız olurdu?

Her gün 1 TL'lik Bitcoin alsaydınız şimdi kaç TL'niz olurdu hiç merak ettiniz mi? İşte 9 yılın sonunda elinize geçecek para.

Kripto Paralar 20 Kasım 2023 0
Her gün 1 TL'ye Bitcoin alsaydınız şimdi kaç liranız olurdu?

Her gün 1 TL'lik BTC alsaydınız şimdi kaç TL paranız olurdu?

Son 9 yılda her gün 1 TL'lik Bitcoin almanız durumunda kaç TL'lik Bitcoin'iniz olurdu diye sorsak çok olmazdı diye gözünüzde küçük görülebilir. Ancak 9 yılda her gün 1 TL'lik BTC almanız durumunda şimdi hepsini satıp sıfır bir araba alabilecektiniz.

Kripto paralar her geçen gün hayatımızda daha çok yer kaplıyor. Coin bilmeyen hemen hemen kalmadı ve özellikle gençler, kripto paralara ciddi bir ilgi duyuyor.

BİTCOİN NE ZAMAN ÇIKTI?

3 Ocak 2009 senesinde ilk Bitcoin ağı ortaya çıktı ve bu tarihten sonra Bitcoin, her geçen gün hayatımızda daha çok yer almaya başladı.

TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELDİ?

Peki ilk Bitcoin alım satımı Türkiye'de ne zaman oldu? diye araştırırsak 1 Temmuz 2013 tarihi karşımıza çıkıyor. Şu anda 1 milyon liranın üzerinde olan Bitcoin, Türkiye'ye ilk geldiğinde 2013 senesinde sadece 125 dolar seviyesindeydi. 1 dolar ise o dönem 2.04 TL'ydi. Yani 1 BTC TL karşılığı 255 TL'ydi.

Şimdi ise 1 Bitcoin fiyatı 37 bin 147 dolar seviyesinde. 1 dolar ise 28.76 TL. Bitcoin'in güncel TL karşılığı 1 milyon 68 bin 347 TL.

SON 9 YILDA HER GÜN 1 TL'LİK BİTCOİN ALSAYDINIZ KAÇ TL'NİZ OLURDU?

Son 9 senede her gün  TL'lik Bitcoin almanız durumunda şimdi hesabınızda toplamda 3 bin 285 TL yatırım yapmış olacaktınız.

Bu yatırımınız şimdi 912 bin lira civarında olacaktı ve bunu satıp sıfır bir araba alabilir üste de paranız kalırdı.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;