Hem ev sahibi hem kiracılara 3500 TL doğalgaz yardımı başvurusu başladı: İşte 81 il başvuru adresleri
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Hem ev sahibi hem kiracılara 3500 TL doğalgaz yardımı başvurusu başladı: İşte 81 il başvuru adresleri

Son dakika haberi geldi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 3500 TL doğalgaz yardımı müjdesi verdi. Başvuru bilgileri Finans7.com'da.

Ekonomi 6 Ara 2023 4
Hem ev sahibi hem kiracılara 3500 TL doğalgaz yardımı başvurusu başladı: İşte 81 il başvuru adresleri

Ev sahibi ve kiracı fark etmiyor: 3500 TL doğalgaz faturası yardımı başvurusu başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında doğalgaz yardımı müjdesi verdi. Erdoğan yaptığı açıklamada 2024 yılı için doğalgaz yardımı miktarının artırıldığını söyledi. Daha önce 900 ile 2500 lira arasında verilen doğalgaz yardımı miktarı 1500 lira ile 3 bin 500 lira aralığına yükseltildi.

Açıklamasına terör örgütleri ile mücadelede kararlık mesajı vererek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Irak'ta devan eden harekatlarımızla bölücü terör örgütünü sınırlarımızdan uzaklaştırdık. Nokta operasyonlarımız ile teröristlerin üzerindeki baskıyı sürekli artıyoruz. Bundan 40 sene önce milletimizin başına musallat edilen terör belasından Milletimizi kurtarmaya kararlıyız. Ülkemizi sıkıştırmaya çalışanlara sesleniyorum. Türkiye'nin güneyinde, Suriye ve Irak'ın kuzeyinde bir terör yapılanmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Tel Rıfat başta olmak üzere teröristlerin kümelendiği sınırımıza yakın alanları da inşallah eninde sonunda güvenli hale getireceğiz. Bölücü terör örgütünü canlandırma çabalarının farkındayız. Kimin ne yaptığını, kimin kiminle iş tuttuğunu biliyoruz. Bir gece ansızın gelerek bu senaryoları yırtıp atmaktan çekinmeyiz. Kendi akıllarınca ülkemize ve milletimize kuyu kazanları kendi hesapları ile baş başa bırakıyoruz"

ENFLASYONLA MÜCADELE

Enflasyon ile mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü söyleyen Erdoğan, "Hiçbir karanlık projenin bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuza omuz veren her vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum. En zoru geride kaldık. Bundan sonra hep birlikte sürekli daha iyiye gideceğiz. Enflasyonu yavaş yavaş kontrol altına alıyoruz. Fiyatlandırma davranışları yerini rasyonel fiyatlandırmalara bırakmaya başladı. Üretim, İstihdam, büyüme tarafındaki olumlu tablo yeni rekorlarla sürüyor. OECD ülkeleri arasında en iyi performansı gösteren ülke olduk" dedi.

EMEKLİLERE 5 BİN TL ÖDEME

Cumhurbaşkanı, ÇKS ve çalışan emeklilere ödenmeyen 5 bin liralık ikramiye ödemesinin mecliste olduğunu söyledi. MEclisten geçmesi sonrası ödemelerin hemen yapılacağı açıklandı.

MEMUR VE ASGARİ ÜCRET ZAMMI

Erdoğan memur ve asgari ücretlilere zam için açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Erdoğan, yıl başında ekonomiyi sarsmayacak, çalışanları sevindirecek bir zam yapacaklarını söyleyerek, "Yılbaşında çalışanların maaşında kayıpları telafi edecek bir artış yapılacak. Asgari ücrtet tespit komisyonu toplantılarına 11 Aralık'ta başlanıyor. İstihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefi ile bu süreç yönetilecek" ifadelerini kullandı.

DOĞALGAZ YARDIMI MÜJDESİ

Hem kiracı hem ev sahibi olan vatandaşlara verilen doğalgaz yardımı hakkında konuşan Erdoğan, "Yıllık 900 ila 2 bin 500 lira arasında olan toplam 8 aylık ödeme miktarını 1.500 ila 3 bin 500 liraya yükselttik" ifadelerini kullandı.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Doğalgaz yardımı başvurusu e devlet kapısı üzerinden ya da 81 ildeki SYDV'lerden yapılabiliyor. 81 ildeki SYDV'lerin adresleri için TIKLAYIN

E DEVLET ÜZERİNDEN DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E Devlet üzerinden doğalgaz yardımı başvurusu yapabileceksiniz. Aşağıdaki videoda başvuruyu nasıl yapabileceğinizi anlattık:

Yorumlar (4)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Başvurular ne zaman yapılacak ayın kaçında e devlet ten baktım şu an başvuru yapılmıyor peki ayın kaçında başvuru lar başlıyacak tarih verirmisiniz
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Size bize asıl bizim gibi durumu iyi olmayana çıkmıyor şansımız yok
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Doğal gaz yardımı için nerden başvuru yapicaz şartlar nedir
Ziyaretçi 6 Ay Önce
doğal gazdan faydalanmayan köylü ne yapsın inlarada mutfak tüpü yardımı yapın çayın cumhur başkanı