Hazine ve Maliye Bakanlığı en az lise mezunu 12 bin 396 personel alımı yapacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Hazine ve Maliye Bakanlığı en az lise mezunu 12 bin 396 personel alımı yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı 12 bin 396 personel alımı yapacağını açıkladı. Duyurunun detayları ve kadrolar yazımızda.

Kamu 3 Tem 2024 07:41 5
Hazine ve Maliye Bakanlığı en az lise mezunu 12 bin 396 personel alımı yapacak

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı'na 12 bin 396 memur alımı kadrosu ihdas edildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine yapılacak personel alımları için kadro ihdası duyurusu yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan kararda birçok kadroda istihdam etmek üzere kamu personel alımı yapılacağına yer verilirken personel alımı kadrolarının detaylarına yer verildi.

Yayınlanan karara göz attığımızda Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda 13 bin 500 kadronun iptal edildiğine yer verilirken 12 bin 396 memur alımı yapılacağı, söz konusu memur alımının hangi kadrolara yapılacağına yer verildiği görülüyor.

Hangi kadrolara kamu personel alımı yapılacak?

Söz konusu karara baktığımızda birçok kadroya alım yapılacağı, personel alımının en az lise mezunlarından yapılacağı bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Hazine ve Maliye Bakanlığı taşra teşkilatı bünyesine muhasebe uzmanı ve muhasebe uzman yardımcısı kadrolarına 8 bin 143 personel alımı yapılacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı taşra teşkilatında çalıştırmak üzere defterdar, gelir idaresi grup müdürü, müdür, müdür yardımcısı, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, programcı, çözümleyici, mühendis, tekniker, teknisyen, daire tabibi, çocuk gelişimcisi, hemşire, sağlık teknikeri, teknisyen yardımcısı, hizmetli, aşçı, kaloriferci, bekçi, dağıtıcı kadrolarına 4 bin 253 personel alımı yapılacak.

Başvuru ne zaman?

Söz konusu personel alımının kısa sürede gelmesi bekleniyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (5)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 17 Gün Önce
is ariyom lise mezunu
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Yeniden yapılanmanın gereği olan kadro değişikliklerini yeni alım gibi zannetmek ve bunu haber yapmak. Konu bildiğiniz gibi değil :)
Ziyaretçi 18 Gün Önce
yav arkadaş hep personel sayımız çok fazla diyor hem personel alıyor
Ziyaretçi 18 Gün Önce
siz hani memur alımı yoktu ozaman niye alıyorsunuz siz ne yaptığınızı biliyormusunuz
Ziyaretçi 18 Gün Önce
Alım ne zaman acaba??