Hatice Kolçak Duyurdu! Altın Fiyatları Düşecek!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Hatice Kolçak Duyurdu! Altın Fiyatları Düşecek!

Tahmin ve analizleriyle meşhur olan ekonomist Hatice Kolçak, altının düşeceğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 7 Ağu 2023 12:18 0
Hatice Kolçak Duyurdu! Altın Fiyatları Düşecek!

Ülke ekonomisinde yaşanılan ani ekonomik dalgalanmalar sebebiyle altın, garantici yatırımcıların göz bebeği olmuş durumda. Altın piyasaları ise günlük hatta saatlik olarak bile hareketli dakikalar yaşayabiliyor. Durum böyle olunca yatırımcılar, altın fiyatlarını an be an takip ediyorlar.

Ünlü ekonomist Hatice kolçak, geçtiğimiz günlerde altın piyasalarında ki durumlar için dikkat çekici bir tahmin yaptı. Gram altında yaşanan düşüşün kalıcı olmayacağını vurgulayan Kolçak, beklenen 1.730 TL rakam bandının sadece bir başlangıç olduğunu ifade etti..

TAHMİNLER KOLÇAK'TAN GELDİ!
Ekonomist Hatice Kolçak, gram altın fiyatları hakkında şu değerlendirmeleri yaptı:

''Gram altında hiçbir sorun yok. Gram altın kaldığı yerden devam. Öyle çok büyük bir düşüş olacağını falan beklemeyin. Hatta bu zamanları mumla arayacağız. Ons altında küçük bir geri çekilme bizim gibi orta ve uzun vadede altın toplayanlar için alım fırsatı olur. Gram altında beklentimiz 1725 -1730 TL'yi kırmasıyla beraber kısa vadede 1750 liralara gitmesini beklerim. Ama orta uzun vadede hedefimiz 2000 TL bu sene için. Gram tarafında hiçbir sorun görmüyorum.''

TREND GİDİYOR!
Kolçak değerlendirmelerine, ''Gram altında pozisyonumu korumaya devam ediyorum. Elimdekileri vermiyorum. Hiç almayan ve almak isteyenler artık şöyle düşünün, tren kalktı gidiyor. Trene bir yerden binmek gerekiyor.'' şeklinde devam etti.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç