Hatice Kolçak Açıkladı: 'Konut Fiyatları Fırlayacak, Satan Pişman Olur!'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Hatice Kolçak Açıkladı: 'Konut Fiyatları Fırlayacak, Satan Pişman Olur!'

Ünlü ekonomist Hatice Kolçak, yepyeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Uzman isim yatırımcıları “sakın” diyerek uyardı. Elinde olup da satanların birkaç sene sonra pişman olacağını söyleyen Kolçak, önemli uyarılarda bulundu. İşte haberin detayları...

Emlak 21 Nisan 2024 0
Hatice Kolçak Açıkladı: 'Konut Fiyatları Fırlayacak, Satan Pişman Olur!'

Ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Hatice Kolçak, yeni bir açıklamayla daha yatırımcıların karşısına çıktı. Kendi YouTube hesabında önemli konulara değinen uzman isim, bu defa konut fiyatlarına dikkati çekerek önümüzdeki yıllara ilişkin öngörülerini paylaştı.

EV SATIŞLARINDA DÜŞÜŞ SÖZ KONUSU

Merkez Bankası, enflasyonu durdurmak için politika faiz artışlarının rekor seviye olan 50’ye gelmesiyle beraber yeni yollar izlemeye başladı. Yeni politikalarla birlikte ev fiyatlarındaki ciddi artışlar yerini düşüşlere bıraktı. Uzmanlar ev fiyatlarının geleceğine ilişkin sık sık açıklamalar yaparken TÜİK verilerinde de konut satışlarının önemli bir düşüş yaşadığı kaydedildi.

Ev satış işlemleri nasıl yapılır? - Emlak Sayfası

Öyle ki geçtiğimiz yılın şubat ayında bir milyondan fazla konut satışı gerçekleşirken, mart ayında 105 bin 394 konut satışı gerçekleşti. Söz konusu bu rakamlar konut satışlarındaki düşüşü kanıtladı.

SATANLAR PİŞMAN OLUR

Ünlü ekonomist Hatice Kolçak ise akşam konut satışı yapmak isteyen yatırımcılara önemli uyarılarda bulunarak şunları söyledi:

Temmuz'da gayrimenkul satışları yüzde 32 arttı

“Bu geçici bir dönemdir, geçer gider. Satıp yerine koyamayan zarar eder, alan kar eder. O dönemde satan herkes zarar etti ve bir daha o malı alamadı. 2019 yılında benzer bir örnek yaşadık, hatırlatmak istiyorum. Bugün satan zarar eder. Belki 3 ayda zararı görmeyebilirsiniz ama ileride aynı durumu yaşayabilirsiniz. 2021-2022 gibi birkaç sene sonra, satanlar pişman olacak ve aynı durumu yaşayacaklar.”

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç