Hatice Kolçak Açıkladı: Altın O Tarihte 2.765 TL Olacak!

Hatice Kolçak Açıkladı: Altın O Tarihte 2.765 TL Olacak!

Altınla ilgili yorumlarıyla herkesin takip ettiği isim olan Hatice Kolçak, gram altın ile ilgili tahminlerini açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 11 Kasım 2023 0
Hatice Kolçak Açıkladı: Altın O Tarihte 2.765 TL Olacak!

Altın fiyatları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Hafta başında yaşanan sert düşüşler sonrası toparlanma sürecine giren altın fiyatları merak konusu oldu. Gram ve çeyrek altın fiyatları sorgulanmaya devam ederken ünlü ekonomist Hatice Kolçak'tan kritik uyarılar peş peşe geldi.

HATİCE KOLÇAK O SEVİYEYİ İŞARET ETTİ VE TARİH VERDİ
Altın ve dolar kuru ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Hatice Kolçak, Türkiye'nin Orta Vadeli Program (OVP) verilerine dayanarak, gram altının 2 bin 500 TL seviyesini aşabileceğini öne sürdü. Türkiye'de yaşanan olaylar ile birlikte ekonominin yeniden şekilleneceğini ifade eden Kolçak, doların gelecek yıl 36,80 TL'ye ulaşması durumunda, gram altının 2 bin 765 TL'ye kadar çıkabileceğini öngördü.

Altın fiyatları Fed odaklı hareketlerini sürdürürken; ons altın fiyatı şu  dakikalarda 1828 dolar seviyesinde bulunuyor. Gram altın fiyatı ise, aynı  dakikalarda 793 lira seviyesinde hareket ediyor.

Ayrıca, dünya altın piyasasında önemli bir rol oynayan ons fiyatının da gram altın fiyatlarını belirlediğini hatırlatan Kolçak, ons fiyatının 2 bin doları aşması halinde gram altının 3 bin TL'yi geçebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Atın resmen uçuşa geçecek, gram  altın 1650 TL olacak - Ekonomi Haberleri

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI 11 KASIM 2023

GRAM ALTIN FİYATI
ALIŞ: 1.777 TL
SATIŞ: 1.777 TL

ÇEYREK ALTIN FİYATI
ALIŞ: 2.971 TL
SATIŞ: 3.010 TL

YARIM ALTIN FİYATI
ALIŞ: 5.961 TL
SATIŞ: 6.020 TL

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;