Hatay Valiliği Açıkladı: 6 Şubat'ta Eğitime 1 Gün Ara Verilecek!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Hatay Valiliği Açıkladı: 6 Şubat'ta Eğitime 1 Gün Ara Verilecek!

Hatay Valiliği'nden yapılan son dakika açıklamasında; 6 Şubat'ı anmak için eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Eğitim 5 Şubat 2024 0
Hatay Valiliği Açıkladı: 6 Şubat'ta Eğitime 1 Gün Ara Verilecek!

6 Şubat 2023'te yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısıyla yarın Hatay'da eğitime 1 gün ara verildi. Depremden en olumsuz etkilenen kentlerin başında gelen Hatay'la ilgili alınan eğitim kararı Hatay Valiliği tarafından duyuruldu.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin en yıkıcı etkisinin görüldüğü Hatay'da felaketin yıl dönümünde eğitime 1 gün ara verildi. Eğitimle ilgili alınan karar Hatay Valiliği tarafından duyuruldu.

Hatay Valiliği, konuyla ilgili yaptığı duyuruda büyük afetin birinci yıl dönümünde eğitim ve öğretime 1 günlük ara verildiğini bildirdi. Buna göre kentte yarın (6 Şubat) okullarda eğitim ve öğretim yapılmayacak.

NE OLMUŞTU?
6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük deprem sonrası 11 kentte büyük yıkımlar görülmüş, depremde resmi verilere göre 53 bin 537 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Depremin en çok yıkıma uğrattığı kentlerden birisi olan Hatay'da çalışmalar sürerken Valilikten eğitimle ilgili felaketin yıl dönümü olan 6 Şubat'ta eğitime 1 günlük ara verilmesi kararı alındı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç