Hastanelere polis alımı yapılacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Hastanelere polis alımı yapılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada hastanelerde polis sayısının artırılacağını söyledi. Peki polis alımı ne zaman, nasıl olacak?

Polis Alımı 17 Eylül 2023 09:39 2
Hastanelere polis alımı yapılacak!

Hastanelere polis alımı yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklaması yaptı ve hastanelere yapılacak personel alımına dair bilgiler verdi. Bakan Koca açıklamasında hastanelerde, sağlık personellerine yönelik şiddetin en aza indirilmesi, sağlıkta şiddetin bitirilmesi için yeni önlemler aldıklarını söyledi.

Bakan Koca'nın açıklamasına baktığımızda en çok personel alımının bu sene sağlıkta güvenlik alımı olacağı görüldü. Bunun yanı sıra Bakan Koca, hastanelerdeki polis sayısının da artırılacağını söyledi.

RESMİ AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastanelere güvenlik personeli ve polis alımı ile ilgili, "Ağırlıklı olarak hastanelerimizde görevli emniyet personeli ve güvenlikçi sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Bu en temel işlerimizden biri" ifadelerini kullandı.

HASTANELERE POLİS ALIMI NASIL OLACAK?

Peki hastanelere polis alımı nasıl yapılacak?

Hastanelere direk polis alımı diye bir şey yok! Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan polis alımları sonrası EGM'de göreve başlayan polislerden bazıları hastanelerde görevlendiriliyor. Hastanelerde çalışmak isteyen adayların EGM'ye yapılacak polis alımlarına başvuru yapması gerekmektedir.

EGM'YE POLİS ALIMI NE ZAMAN?

EGM'ye yapılacak polis alımına baktığımızda her sene PMYO ve POMEM polis alımları yapılıyor. Bu sene sonunda POMEM polis alımı gelmesi bekleniyor. Polis alımı ilanı geldiğinde takipçilerimize bildirimle haber vereceğiz. Aşağıdaki linklerden finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 9 Ay Önce
acaba alımlar artarmı
Ziyaretçi 9 Ay Önce
Manisa / Turgutlu özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum