Hastanelere 5080 Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: KPSS'siz İŞKUR Başvuru 2022

Hastanelere 5080 Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: KPSS'siz İŞKUR Başvuru 2022

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı ve 5080 sürekli işçi alınacağı ,alınacak adayların temizlik personeli kadrosunda istihdam edileceğine yer verildi.

İş İlanları 28 Kasım 2022 01:32 58
Hastanelere 5080 Temizlik Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı: KPSS'siz İŞKUR Başvuru 2022

Sağlık Bakanlığı 5 bin 80 temizlik personeli alımı yapıyor: Başvuru başladı.

Sağlık Bakanlığı 5 bin 80 temizlik görevlisi alımı için son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada personel alımı başvursuunun İŞKUR'da başladığına yer verildi. Resmi Gazete'de ve İŞKUR üzerinde yayımlanan açıklamada başvuruların başladığına yer verildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Temizlik personeli alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

2- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

3- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak. 

4- Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (28/11/1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

5- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

7- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

-EN AZ 5 YILLIK İLKOKUL (YETİŞKİNLER II.KADEME  EĞİTİMİ BAŞARI BELGESİNE SAHİP OLANLAR DAHİL) MEZUNU OLMAK

BAŞVURU EKRANI

İlana başvurular internet üzerinden ya da 170 telefon numarası üzerinden alınıyor. Başvuru yapmak isteyenlerin esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden müracaatını yapması gerekmektedir. Videolu başvuru anlatımı şu şekilde:

MAAŞ NE KADAR?

Maaş için yapılan açıklamada, "Sürekli işçi kadrolarına atanan adaylar, yasal asgari ücret ile göreve başlatılacaktır" denildi. Sizce bu maaş yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadın erkek temizlik görevlileri, ilana başvuracaklar bu sayfada >>> bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (58)

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
Ben 40 yaşını doldurana kadar 35 yaş sınırı koydunuz şimdi 40 ı geçince 40 yaş sınırı.yazık vallaha yazık.devlet almazken şirketler bu yaştan sonra hiç almaz.bu sınırı kim belirliyorsa helal olsun ona...
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Yaş sınırı kalsın lütfen
Ziyaretçi 2 Ay Önce
işsizim 5 çocuk var 40 yaşındaki leri alacak lar Ben 42 yaşındayım işe almayacaklar mı kamu kurum larda yaşsirilamsi kaldırılsın
Ziyaretçi 2 Ay Önce
Nerden başvuruluyor arkadadlar
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Yaş sınırı kaldirilsinki bizlerde baş vurabilelim yani yasimiz gecti diye bir yere ise girmeyelim bu adaletsiz lütfen Yaş sınırı kalksın