Hastanelere 5 bin temizlik görevlisi alımı geliyor: İşte başvuru 2023

Hastanelere 5 bin temizlik görevlisi alımı geliyor: İşte başvuru 2023

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada hastanelere temizlik görevlisi alımı yapılacak. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

KPSS'siz Personel Alımı 2 Eylül 2023 18:49 107
Hastanelere 5 bin temizlik görevlisi alımı geliyor: İşte başvuru 2023

Sağlık Bakanlığı hastanelere 5 bin temizlik görevlisi alımı geliyor. İşte başvuru şartları.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son dakika açıklamasında hastanelere yeni dönem personel alımı hazırlıklarının sürdüğünü, kısa sürede ilana çıkacaklarını söyledi.

Mardin seyahatinde atama ile ilgili gelen soruyu yanıtlayan Bakan Koca, şunları söyledi:

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

İlanda en az 5 bin civarında temizlik görevlisi alımı yapılması bekleniyor. Temizlik personeli alımında başvuru şartlarının şu şekilde olacağı belirtildi:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.) 

2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.  

3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.  

4. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak. 

6. Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir). 

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak. 

8. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak. 

9. Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak. 

EN AZ 5 YILLIK İLKOKUL (YETİŞKİNLER II. KADEME EĞİTİMİ BAŞARI BELGESİNE SAHİP OLANLAR DAHİL) : İLKÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN (5 YILLIK İLKOKUL MEZUNU İLE 8 YILLIK İLKÖĞRETİM OKULUNDAN 6., 7. VE 8. SINIFI TERK EDENLER DE DAHİL) VEYA ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN VEYA  ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA  LİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK.

HANGİ İLLERE ALIM OLACAK?

Temizlik görevlisi alımının 81 şehre yapılması bekleniyor. Siz hangi şehirde personel alımı bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için >>> TIKLA TAKİP ET

İLAN NE ZAMAN GELECEK? BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada ilanın kısa sürede geleceği söyledi. İlanın Ekim ya da en geç Kasım ayında gelmesi bekleniyor. İlan geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden Finans7.com mobil uygulamamızı ücretsiz indirin:
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (107)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
Temizlik Görevlisi olarak çalışmak istiyorum
Ziyaretçi 3 Gün Önce
Çok güzel bir seçim ama inşallah ilgilenilir
Ziyaretçi 3 Gün Önce
Niğde de oturuyorum temizlik işinde çalışmak için müracaat etmek istiyorum işsizim iş arıyorum
Ziyaretçi 4 Gün Önce
Temizlik görevlisi olarak çalismak istiyorum SiVAS
Ziyaretçi 7 Gün Önce
Temizlik görevlisi olarak calişmak istiyorum Adıyaman