Halkbank'tan suç örgütü üyelerine kredi verildi haberlerine açıklama geldi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Halkbank'tan suç örgütü üyelerine kredi verildi haberlerine açıklama geldi

Halkbank tarafından yapılan açıklamada suç örgütü ile irtibatı olan kişilere kredi verildiği iddiaları yalanlandı.

Bankalar 8 Tem 2024 0
Halkbank'tan suç örgütü üyelerine kredi verildi haberlerine açıklama geldi

Son dakika haberi: Halkbank'tan kredi açıklaması.

Halkbank tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya baktığımızda suç örgütü ile ilişkisi olanlara kredi verildiği iddialarına değindi.

Banka Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na açıklama yaptı ve bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlara tepki gösterilerek bu iddiaların doğru olmadığına yer verildi. Açıklamada suç örgütü ilişkili kişilere kredi verilmesinin söz konusu bile olmadığına, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığına yer verildi.

Kap'a yapılan bildirim

"Son günlerde bazı medya yayınlarında ve sosyal medya hesaplarında; Bankamızın mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı olduğu ileri sürülen firma ve şahıslara kredi kullandırdığına dair yer alan haber ve söylentiler, tamamıyla gerçeğe aykırı, Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı olduğu gibi kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı, hisse değerini etkileyici, kişisel yaklaşım ve yorumlara dayalı niteliktedir. Konuyla ilgili olarak 20 Kasım 2023 tarihinde de Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla açıklama yapılmıştır" denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bankamız kredilerin tahsis, teminatlanma ve kullandırımlarında Bankacılık Kanununa ve buna bağlı düzenlemelere uygun olarak hareket etmektedir. Mevzuata aykırı olarak suç örgütüyle bağlantılı hiçbir firma veya şahsa kredi kullandırılması söz konusu dahi olamaz.

Bankamızın güven ve itibarını sarsacak nitelikte haksız haber ve yorumların yapılması, Bankacılık Kanunu'nun "İtibarın Korunması" başlıklı 74 üncü madde hükümlerine aykırılık teşkil etmekte olup haksız haber ve yorum yapanlar hakkında yasal haklarımız kullanılacaktır"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç